YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Davutoğlu'ndan 3 dönemi dolan vekillere yeni görev
Başbakan Ahmet Davutoğlu 24. dönem milletvekillerine hitap etti. Davutoğlu 3 dönem kuralı gereği yeni dönemde Meclis'te yer alamayacak milletvekillerinin partinin çeşitli kademelerinde görev alacağını söyledi.
Davutoğlu'ndan 3 dönemi dolan vekillere yeni görev
17 Nisan 2015 / 23:04 Güncelleme: 18 Nisan 2015 / 07:42

Davutoğlu'nun açıklamalarından satır başları şu şekilde;

Arkamda kale gibi bir grup olduğunu biliyordum. Bana hep destek oldunuz hepinize teşekkür ediyorum. Bizde görev devredilir ama misyon devredilmez.

Tartışamayacağımız tek şey var

Üç dönemciler diye bir isim ürettiler, aynen geçmişte küskünler gibi. Bilmiyorlar ki iki dünyaya inanan insanların dönemi yoktur. İki cihana inanan insanların iki dönemi var. Bu dünyada yaptıkları, öbür dünyada verecekleri hesap. Başka üç dönem, beş dönem ayrımı yok.

Biz dava arkadaşlarımızın her birini bir demokrasi kahramanı olarak görüyoruz. Tartışamayacağımız bir tek şey var oda 3 dönemi dolduran arkadaşlarımız.

Genel merkezlerimizde ve illerimizde 3 dönemi dolduran arkadaşlarımızdan destek ve eğitim talep edeceğiz.

Liste dışı kalmak gibi bir tabiri bizim siyasi kültürümüze yakıştıramıyorum. 25. dönemde mecliste aramızda olmayacak ve her anda yanımızda olacak arkadaşlarımıza sesleniyorum önce 7 Haziran seçimlerinin kazanılmasına destek vermeye davet ediyorum.

Bizden kimse üstüne alınmasın...

Hiç kimse üstüne alınmasın başka partilere baktığımızda ben orta okulda okurken TBMM'de olupta hala bu kapıda olmaya çalışan milletvekilleri var başka partiler içerisinde. Üç dönemde bir hayatiyet emaresidir. Yenilenme hayatiyetin yansımadır.

Allah bu beraberliğimizi ve birliğimizi daim eylesin. Allah soframızı bereketli davamızı hayırlı sonuçlara vesile eylesin.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler