YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Davutoğlu'na İstanbul'da coşkulu karşılama
Başbakan Ahmet Davutoğlu havalimanında partililer tarafından karşılandı.
Davutoğlu'na İstanbul'da coşkulu karşılama
03 Kasım 2015 / 14:09 Güncelleme: 03 Kasım 2015 / 14:44

Başbakan Davutoğlu: "Bu seçimin mağlubu yoktur, hiç kimseyi dışlamadık, dışlamayacağız. Bu seçimin galibi vardır. Bu seçimin galibi, bütünüyle 78 milyon vatandaşımızdır, aziz milletimizdir, ülkemizdir, demokrasimizdir ve bu seçimlerin galibi AK Parti kadrolarının millet aşkıdır" dedi.

Davutoğlu sözlerine şöyle devam etti:

Milletimiz, bu millete, bu ülkeye samimiyetle hizmet iradesine sahip olanlarla günlük siyaset yapanlar arasındaki farkı gördü. Milletimiz, bu ülkeye aşkla bağlı olanlarla seçim hükümetine dahi bakan vermekten kaçınanları gördü. Aşk, samimiyet, dava deyince akla AK Parti gelir. Birlik, dirlik, kardeşlik deyince akla AK Parti gelir.

MİLLET GÜVENİNİ GÖSTERDİ

Milletimiz, hamdolsun 3 Kasım 2002'de 1,5 yıllık bir partiye yüzde 34,5 bir oyla o zaman iktidarı, ilk iktidarı vermişti. Sonra oylarımız hep yükseldi. Nice seçimlerden hep başımız dik çıktık. Şimdi 14 yıl sonra tekrar 2011 oranlarına ulaşarak, dünya demokrasi tarihinde böyle bir şey yoktur, 14 yıl iktidardan sonra 13 yıl, tekrar bu sefer yüzde 49,5'la bize millet güvenini gösterdi.

BİZİM İÇİN İKİ GRUP VATANDAŞ VAR

Hiç kimsenin kalbini kırmadık, hiç kimseyi üzecek tek bir kelam etmedik. Hiç kimseye bu yenilgi dolayısıyla tepeden bakmadık. Bizim için iki grup vatandaşımız vardır; bugün AK Parti'ye oy verenler, yarın verecek olanlar.

BİZE YORULMAK YAKIŞMAZ

Bırakın diğerleri yorulsun, bırakın onlar dinlensin, bırakın onlar kenara çekilsinler. Bize yorulmak yakışmaz, bize durmak yakışmaz, bize bir an dahi millet hizmetinden geri durmak yakışmaz.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler