YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Davutoğlu'dan Kılıçdaroğlu'nun MİT iddiasına sert tepki
Irak ziyaretinin ardından yurda dönen Başbakan Ahmet Davutoğlu, açıklamalarda bulundu. Kılıçdaroğlu'nun MİT iddiasına tepki gösterdi.
Davutoğlu'dan Kılıçdaroğlu'nun MİT iddiasına sert tepki
22 Kasım 2014 / 07:38 Güncelleme: 22 Kasım 2014 / 12:30

Başbakan Ahmet Davutoğlu, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun MİT iddiasıyla ilgişi şunları söyledi:

"Ana muhalefet lideri olan birinin bin düşünüp bir konuşması lazım. Elinde bir delil varsa çıksın söylesin yoksa Türkiye Cumhuriyeti’nin kurumlarını yıpratmaya çalışmasın. Böyle bir şey kesinlikle söz konusu değil. Partisi içinde her gün farklı bir ses çıkıyor. Kılıçdaroğlu’nu ciddiye alan yok.

Devletin kurumlarını yıpratmasın

Anadolu’da bir söz vardır. Oynamaya niyeti olmayan gelin, ‘Yerim dar, yenim kısa’ dermiş. Liderlik yapamıyor, partisi 7’ye, 8’e bölünecek halde. Rıza Türmen’i dinlesin. ‘CHP yeterince karışık, MİT'e ihtiyaç var mı' dedi.

Başka yerle ilgilenmek yerine kendi partisine gitsin, arada parti merkezine gitsin, milletvekillerini toplasın. Başkasını suçlayacağına ev ödevini yapsın. Dersim olayında alamadığı ilkesel tutumu bu olayda alsın.

Devleti biz idare ediyoruz o kendi partisiyle ilgilensin. Önce o küçük alanda bir liderliğini göstersin. Devletin kurumlarını yıpratmasın. Bu kimseye yaramaz, hele Kılıçdaroğlu’na hiç yaramaz.”

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler