YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Davutoğlu'dan 'bedelli' açıklaması
Başbakan Ahmet Davutoğlu, Yunanistan'ın başkenti Atina'ya hareketinden önce düzenlediği basın toplantısında bazı gazetelerde yer alan iddialara açıklık getirdi, "bilinmeyen kaynaklı haberlere itibar etmeyin" dedi.
Davutoğlu'dan 'bedelli' açıklaması
05 Aralık 2014 / 14:40 Güncelleme: 05 Aralık 2014 / 14:46

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Yunanistan'ın başkenti Atina'ya hareketinden önce Atatürk Havalimanı'nda basın toplantısı düzenledi.

Başbakan Davutoğlu, bedelli askerliğe ilişkin "YAŞ'ta bu konu görüşüldü. Daha önce bana Savunma Bakanı tarafından gerekli brifingler verildi, Genelkurmay Başkanımız tarafından bilgiler aktarıldı, Cumhurbaşkanımızla istişareler yapıldı. Bu çerçevede YAŞ'ta konu ele alındığında zaten genel bir perspektifle bu konuda olumlu kanaatler ifade edildi" dedi.

O haberler artık bitmeli

Başbakan Davutoğlu, bedelli askerliğe ilişkin, "Genelkurmay Başkanlığımız, Başbakanlığa bağlıdır. Herhangi bir konuda kaygı iletmek için herhangi bir askeri kaynağın basına konuşmasına ihtiyaç yoktur. Dolayısıyla Türkiye demokratikleşme yerleştikçe herkesin öğrenmesi gereken bir şey var; bilinmeyen kaynaklara atıfla yapılan haberler bitmelidir" dedi.

 

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler