YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Davutoğlu yarın Erdoğan'a veda ziyareti yapacak
Davutoğlu yarın Erdoğan'a veda ziyareti yapacak
18 Mayıs 2016 16:26
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun yarın Cumhurbaşkanı Erdoğan'a veda ziyareti yapacağını söyledi.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, basın toplantısı düzenledi. 

Dünyanın çeşitli bölgelerinde 60 milyona yakın insanın çatışma ve şiddet ortamında bulunduğunun altını çizen Kalın, bu sorunların İstanbul'da yapılacak Dünya İnsani Zirvesi'nde masaya yatırılacağını söyledi. 

İnsani yardım konusunun sınırları aşan bir durum konumuna geldiğini belirten Kalın, Türkiye'nin bu zirveye ev sahipliği yapmasının önemine dikkat çekti.  

Kalın, 60'a yakın devlet ve hükümet başkanının katılımının beklendiği zirvenin açılışının 23 Mayıs'ta BM Genel Sekreteri ve Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yapılacağını belirtti. 

İbrahim Kalın’ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle;  

BAŞBAKAN'DAN CUMHURBAŞKANI'NA VEDA ZİYARETİ  

Başbakan yarın Cumhurbaşkanı’na veda ziyaret yapacak. Takvimin nasıl işleyeceğini, görev iade sürecinin ve tarihinin nasıl olacağına karar verecekler. Karar kamuoyuyla paylaşılacak. 

AK PARTİ'DEN RANDEVU TALEBİ GELMEDİ

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, AK Parti’nin temayül yoklamalarını paylaşmak için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan randevu istediği yönünde haberlerle ilgili açıklama yaptı.

Düzenlediği basın toplantısı sırasında bu yöndeki bir soruyu yanıtlayan İbrahim Kalın, “Bize ulaşan böyle bir randevu söz konusu değil, bilemiyorum o nereden çıktı” dedi.
 

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler