YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Davutoğlu: Ürün ihtisas borsası kurulacak
Borsa İstanbul-Borsa Konya işbirliği imza ve gong töreninde konuşan Başbakan Davutoğlu, Ürün İhtisas Borsası'nın en kısa sürede kurulacağını ifade etti.
Davutoğlu: Ürün ihtisas borsası kurulacak
25 Şubat 2016 / 09:52 Güncelleme: 25 Şubat 2016 / 10:17

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Borsa İstanbul-Borsa Konya işbirliği imza ve gong töreninde konuştu.

Davutoğlu'nun açıklamalarından satır başları:

ÜRÜN İHTİSAS BORSASI KURULACAK

Burada attığımız adım tarihi bir adım. Ayrıca tarım sektörüyle ilgili efektif adımlar atma zorunluluğu olduğunun farkındayız. İki hususla ilgili müjdelerimi vereyim. Gümrük Bakanımıza talimat verdim Ürün İhtisas Borsası en kısa sürede kurulacak. Bu yılın ilk yarısında. 

İkincisi lisanslı depoculukla ilgili TMO fiili depoculuk yapmaktan çıkacak düzenleyici role geçecek. Piyasalardaki fiyat oynaklıklarını kontrol altında tutacak. Fiili depoculuğu özel sektöre devredeceğiz.

İNŞALLAH DİYARBAKIR'DA DA TİCARET BORSALARI KURULACAK

Birileri bizi negatif gündeme mahkum etmek istiyor. Terör üzerinden Türkiye'de kaos havası oluşturmak büyük bir tuzak. Türkiye'de hayati mücadele sürerken hayat normal seyrinden çok daha ötesinde yürüyor. İnşallah Diyarbakır'ımızda da ticaret borsaları konuşulacak. 

NE YAPARSANIZ YAPIN BU TOPRAKLAR BU ÜLKENİN BEREKETLİ TOPRAKLARI OLACAK

Kars'ta Ağrı'da Kafkasya'ya doğru açılan büyük bir ekonomik havza oluşacak. Bizim hayalimiz bu. Birileri çukurların içinde o gençleri heba ederken biz onlarla büyük şehir imarları gerçekleştirmek istiyoruz. Siz ne yaparsanız yapın bu topraklar bereketli ülkenin toprakları olmaya devam edecek.''

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler