YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Davutoğlu: "Ülkeyi Bahçeli ve Demirtaş böldü"
AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, 7 Haziran ve siyasi gündeme ilişkin önemli açıklamalar yaptı.
Davutoğlu: "Ülkeyi Bahçeli ve Demirtaş böldü"
05 Haziran 2015 / 02:03 Güncelleme: 05 Haziran 2015 / 06:39

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Kanal7-Ülke TV ortak yayınında Kanal7 Ankara Temsilcisi Mehmet Acet ve Ülke TV Genel Yayın Yönetmeni Hasan Öztürk'ün sorularını cevaplandırdı.

Ülkenin bütününü kapsayan ve tüm illerde miting yaptıklarını belirten Başbakan Davutoğlu "Bahçeli'nin zihninde Türkiye bölünmüş. Gittiği mitingde neler söyleyeceğini bilemiyor. Demirtaş aklında bölmüş. Ne diyeceğini bilmiyor. Kandil ne der diye korkuyor. Eli ve zihni titreyen kişilerden bu ülkeye hayır gelmez. Bizim gibi Türkiye'nin her yerine ayakları basmıyor" dedi.

Başbakan Davutoğlu'nun konuşmasından satırbaşları;

- Bu seçimi de kaybedersek bir daha AK Parti'yi durdurma şansımız yok diye düşünüyorlar. AK Parti bir 4 yıl daha başarı grafiğini sürdürürse bir daha şansımız yok diyorlar. Projeler yapan, eser yapan, ülkeyi kalkındıran bizi durdurmak için planlar yapıldı. Gezi eylemleriyle başlattılar. Biz 12 yıllık birikimin devamı için yığınak yapıyoruz.

Demirtaş oynuyor kararı Kandil veriyor

- Zaman ve Cumhuriyet HDP'yi savunuyor. Demirtaş ortada demokrasi oyunu oynuyor. Kararı ise Kandil veriyor. Asıl mesajı Cemil Bayık ile Murat Karayılan veriyor. HDP'ye verilen oy Kandil'e ve PKK'ya verilen oydur.

Hep beraber pehlivan yıkmaya çalışıyorlar

- Biri yakadan yapışıyor, diğeri kıspetten bir diğeri ise enseden hep beraber pehlivanı yıkmaya, devirmeye çalışıyorlar. Yoksa bir daha bunu başaramayız diyorlar. Biz pehlivan olarak 81 vilayete gideceğiz. Onlar gidemiyor.

Seçim güvenliği ve tehdit

- Biz her yere gidiyoruz. Ben onların toplamı kadar miting yaptım. Bunlardan biri bir vatandaşımıza dokunursa kılına zarar gelirse her türlü kararı almaktan çekinmeyiz. Bunları özellikle Demirtaş ve Kandil bilsin. 7 Haziran'da çıkacak sonucu herkes kabullenmeli. Yok şu oldu yok bu oldu deyip ellerinde hiçbir belge olmadan manipülasyon yapmaya kimsenin hakkı yok.

Demirtaş'a ve Bahçeli'ye sormayız

- Suriye'deki Kürtlere yardım etmek için Demirtaş'a ihtiyacımız yok, Demirtaş'a sormayız. Suriye'deki Türkmenlere yardım etmek için de Bahçeli'ye sormayız. Açık söylüyorum ne Bahçeli Suriye'deki Türkmenlerin hamisidir ne de Demirtaş Suriye'deki Kürtlerin hamisidir.
 

HABER7

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler