YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Davutoğlu: Türkiye hakkında son sözü Türkiye söyler
Başbakan Davutoğlu, Putin'in 'Türkiye-Suriye sınırı kapatılsın' önerisine sert yanıt verdi. Davutoğlu, "İki devlet başkanının görüşmesinin bizim için bir kıymeti yoktur" diyerek, "Türkiye hakkında son sözü Türkiye söyler" ifadelerini kullandı.
Davutoğlu: Türkiye hakkında son sözü Türkiye söyler
19 Nisan 2016 / 07:55 Güncelleme: 19 Nisan 2016 / 09:25

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi (AKPM) Genel Kuruluna hitap etmek üzere Strasbourg'a hareketinden önce Esenboğa Havalimanı'nda açıklamalarda bulundu.

Rusya Devlet Başkanı Putin'in ABD Başkanı Obama'ya "Türkiye-Suriye sınırı kapatılsın" önerisinin sorulması üzerine Davutoğlu, "Türkiye'nin gıyabında herhangi iki devlet başkanının görüşmesinin bizim için kıymeti yoktur. Kendi aralarında her şeyi konuşabilirler ama Türkiye hakkında son sözü Türkiye söyler. 

Basın intikal eden bilgi ama arka planda ne vardır, bunların hepsi değerlendirilmeye ihtiyaç duyulan konular. Türkiye sınırları mültecilere insani bakımdan açık olmuştur. 

Türkiye'nin mültecileri ağırlasmı göz önüne alındığında dünyanın sadece teşekkür borcu vardır. Hesap sorma kimsenin hakkı ve haddi olamaz.

VİZE MUAFİYETİ

Başbakan Davutoğlu, "Ben haziran ayında vize muafiyetinin devreye gireceğine olan inancımı sürdürüyorum. Olmaması halinde, Türkiye'nin taahhütlerine bağlı kalmasını kimse bekleyemez. Bu konuda gazete spekülasyonları üzerinden yorum yapmak doğru değil." dedi.

KİLİS'E DÜŞEN ROKETLER

Suriye'den Kilis'e roket mermisi düşmesi konusunda Genelkurmay Başkanlığının gerekli bütün tedbirleri aldığını belirten Davutoğlu, "Bundan sonra da bu tedbirleri sınır boyunda etkin olarak sürdürmeye devam edecek." ifadesini kullandı.

 // Rasim DUMAN
Muhterem UYKUCU bey kardesim, yarami destin... Yanit,olanak,olasilik,ongormek, oneri...v.s. gibi Turkce ile hic alakasi olmayan "uyduruk" kelimeleri, maalesef "Rical-i Devlet" bile tekellum ediyor. "GUNES DİL TEORİSİ" ile baslayan bu hastalik, Bulent ECEVİT ile zirveye cikti ve el'an devam ediyor....
19 Nisan 2016 10:58
 // Rasim DUMAN
İste su hadise ve resim, TURKİYE'ye karsi hususi olarak ABD-RUS, umumi olarak ta HACLİ ittifakinin isbat ve ilanidir. Binaenaleyh, artik ortada NATO İTTİFAKİ diye birsey de kalmamistir. Biz sadece TURKİYE hudutlari dahilinde degil, SURİYE,İRAK,YEMEN ve SOMALİ'de de, bu "Ser İttifaki"na karsi mucadele ediyoruz....
19 Nisan 2016 10:51
yanit
 // uykucu
yok cevap var. Lutfen cumhuriyet ve sozcu'nun kullandigi uydurma Turkceyi kullanmayin....
19 Nisan 2016 Salı 08:18
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler