YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Davutoğlu Trabzon'dan seslendi
Davutoğlu Trabzon'dan seslendi
20 Aralık 2014 16:27
Başbakan Ahmet Davutoğlu partisinin Trabzon İl Kongresinde konuştu. Davutoğlu, "Biz, hiçbir engel karşısında yürüyüşümüzü, akışımızı değiştirmedik. İçerde ve dışarda nice mücadeleler verdik" dedi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Hayri Gür Spor Salonu'nda gerçekleştirilecek Trabzon İl Kongresi'nde konuşuyor. Davutoğlu'nun konuşmasından öne çıkanlar şöyle; 

Davutoğlu, "Aziz Trabzonlular, bizim her şehrimiz, bizim için önemlidir. Ancak Trabzon'un şöyle bir ayrıcalığı var. Gittiğiniz her yerde bir Trabzonlu görürsünüz, çünkü Trabzonlular yerinde durmayı sevmez." dedi. 

Bizim kongremiz 'vefa kongresiydi'

"Kars'tan Kırklareli'ne, Van'an Bilecik'e, Trabzon'dan Nevşehir'e dolaşıp tek millet, tek devlet, tek bayrak derken birileri, oturdukları yerden provakasyon yaptı, onlar bizden sonra kongre yaptılar. Bizim kongremiz, vefa kongresiydi, CHP'ninki ise gerilim kongresi oldu. Bakın kaç aydır fırtınalar kopuyor, ulusalcılar, şucular, bucular diye ayrıldılar."

Türkiye'de darbe yapamadılar, Şişli'de birbirlerine karşı yapıyorlar

"Baktılar ki Türkiye'de darbe yapamıyorlar, Şişli Belediyesi'nde darbe yapmaya kalktılar. Birisi diyor ki bizi tehdit ediyorlar, şantaj yapıyorlar. Bir buçuk yıldır şer odakları her türlü koalisyonu deniyorlar. Ne yaparlarsa yapsınlar, Türkiye'nin mazlumlara kapısını açan Suriye politikasını gözardı edemeyecekler. Türkiye Suriye'de, Filistin'de, Bosna'da, Myanmar'da, Somali'de mazlumlara yardım etmeye devam edecek. 

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler