YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Davutoğlu: Terörü kullandılar
Başbakan Ahmet Davutoğlu, Ak Parti'nin Erzurum mitinginde konuştu.
Davutoğlu: Terörü kullandılar
06 Ekim 2015 / 17:42 Güncelleme: 06 Ekim 2015 / 19:20

Başbakan Davutoğlu, "1 Kasım'da tekrar iş başına diyoruz. Bizi bir daha koalisyon görüşmelerine mecbur bırakmayacaksınız. Biz de bu emaneti tertemiz taşıyacağız. 7 Haziran'dan sonra kanlı iştahları kabaranlar hemen terör kartını öne sürdü. Asrın projesi olacak kardeşlik ve barış projemizden geriye bu kaldı. Barışı istemeyenler, menfur eylemlere başvurdu" dedi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun açıklamalarından başlıklar:

7 Haziran'dan sonra, daha o gün akşam milletimiz ne dediyse, başımızın üstüne dedik. Milletimiz hükümetsiz kalmasın diye elimizden geleni yaptık. Ama olmadı. CHP blok siyaseti uyguladı, MHP hayır siyaseti izledi. Karşımıza blokla çıktılar. Birbirlerine başbakanlık teklif ettiler. Sanki bu teklifle verilebilecek birşey gibi. Biz yola milletimizle çıktık, milletimizle yürümeye devam ediyoruz.

Bu zor dönemde, terörle mücadele ederken MHP ve CHP ülke yönetimine katılmayı reddetti. Biz Erzurum Kongresi'nden almışız ilhamı, terör örgütlerine karşı her türlü mücadeleyi sürdüreceğiz. Milletimiz, elini taşın altına koymayanları gördü. İnşallah 1 Kasım'da da notunu verecek. Sizin teraziniz şaşmaz, milletin basireti ve istikameti hiç şaşmaz.

"Kanlı iştahı kabaranlar..."

1 Kasım'da tekrar iş başına diyoruz. Bizi bir daha koalisyon görüşmelerine mecbur bırakmayacaksınız. Biz de bu emaneti tertemiz taşıyacağız. 7 Haziran'dan sonra kanlı iştahları kabaranlar hemen terör kartını öne sürdü. Asrın projesi olacak kardeşlik ve barış projemizden geriye bu kaldı. Barışı istemeyenler, menfur eylemlere başvurdu.

"Asla izin vermeyiz"

6-7 Ekim gibi olayların yaşanmasına bir daha asla izin vermeyeceğiz. İyi niyetimizi suistimal edenler, hak ettikleri cevabı aldılar, alacaklar. Kaos ortamını bertaraf etmek için bize destek verin. Biz 13 yıl boyunca hep sözümüzü tuttuk. 3 Kasım 2002'den bu yana büyük bir yönetim tecrübesi edindik.

"Kılıçdaroğlu duysun"

13 yılda yaptıklarımızı duysunlar, özellikle de sayın Kılıçdaroğlu. 13 yılda neden bu vaatleri yapmadı diyorlar, 13 yılda yaptıklarımız ortada. Yaptıklarımız, yapacaklarımızın teminatıdır. 7 yaşından 77 yaşına, doğumdan ölüme kadar, her vatandaşımıza bir sürü müjde verdik.

Erzurum bize coşku verdi. Gelin şimdi, beyannamemizin taahhütlerine bakalım. Emeklilerimizin hepsine bin 200 lira katkıda bulunuyoruz. İnşallah emeklilerimizin hakkını vermeye devam edeceğiz.
Erzurum'da hiçbir dikili ağacı olmayan CHP'nin Erzurum'a ne yararı olabilir? Terörle mücadelede bizim gözümüze uyku girmezken Bahçeli uyumayı tercih etti. Kaleşnikof sesi dinleyen HDP de, hayır diyen Bahçeli de, blok diyen CHP de dinleyecek."

 

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler