YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Davutoğlu: Teröristler gürültü çıkarır ama kitleleri zehirleyemez
Davutoğlu: Teröristler gürültü çıkarır ama kitleleri zehirleyemez
23 Aralık 2015 21:50
Başbakan Davutoğlu, "Biliyoruz ki bu tür teröristler, gürültü çıkarır ama kitleleri zehirleyemezler. Herkes emin olsun ki bu puslu hava dağılacak. Vicdan ve akıl hakim olacak" dedi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Çalışma Meclisi Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, güçlü hükümetin milletin hizmetinde olduğunu söyledi.

Türkiye'yi durdurmak isteyenlerin asla başarılı olamayacağını ifade eden Davutoğlu, şöyle konuştu:

"Gücümüzü kırmak, çalışma azmimizi gölgelemek isteyenler beyhude bir çaba içindedirler. Umduklarına asla nail olamayacaklar. Türkiye'yi durdurmak isteyenler asla başaramayacaklar. Sosyal barışımızın önüne hendek kazanlar, barikat kuranlar kazdıkları hendeklere kendileri düşecektir. Siyaseti, demokratik düzeni zehirlemek isteyenler bu karanlık emellerine kesinlikle ulaşamayacaklardır. Biz 78 milyon olarak kucaklaşacağız."

"Umut Doğu ve Güneydoğu Anadolu'da güneş gibi yükselecek"

Arızi sorunların mutlaka geride kalacağını vurgulayan Davutoğlu, şunları kaydetti:

"Biliyoruz ki bu tür teröristler, bu tür maceraperestler gürültü çıkarır ama kitleleri zehirleyemezler. Herkes emin olsun ki, çalışma dünyamızın değerli temsilcileri olarak sizler de emin olun ki bu arızi sorunlar mutlaka geride kalacak, bu puslu hava dağılacak. Umut tekrar bütün ülkede olduğu gibi Doğu ve Güneydoğu Anadolu'da da parlayan bir güneş gibi yükselecek, emek ve üretim geri gelecek, alın teri geri gelecek. Vicdan ve akıl hakim olacak."

"Terörün en büyük kurbanı bölge halkıdır"

Terör örgütünün, kanlı eylemleri ile insanları göçe zorladığına dikkati çeken Davutoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Terör bütün Türkiye'yi hedef alıyor, istikrarımızı, birliğimizi, dirliğimizi hedef alıyor ama terörün en büyük kurbanı son günlerde acı örneklerle müşahede ettiğimiz gibi yine bölge halkıdır. Terör örgütü, uyguladıkları kanlı eylemlerle, baskıyla, zulümle haklarını savunduklarını iddia ettikleri insanları göçe zorluyor, insanları evlerinden barklarından ediyor. Kalanları da öldürüyor, tehdit ediyor çünkü bölge halkı, o vefakar, o bu ülkeye bağlı bölge halkı teröre asla destek vermiyor, kargaşaya teslim olmuyor."

 

AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler