YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Davutoğlu tarih verdi: "Operasyonlar 1 hafta içerisinde tamamlanır"
Başbakan Davutoğlu, Güneydoğu'daki hendeklerin kapatılması, barikatların yıkılması ve teröristlerin etkisiz hale getirilmesi için ilk kez tarih verdiği belirtildi. Davutoğlu'nun Bir hafta içinde operasyonlar tamamlanır, yasaklar kalkar dediği öğrenildi.
Davutoğlu tarih verdi: "Operasyonlar 1 hafta içerisinde tamamlanır"
09 Ocak 2016 / 23:48 Güncelleme: 09 Ocak 2016 / 23:50

Güneydoğu'da hendeklerin kapatılması, barikatların yıkılması ve teröristlerin etkisiz hale getirilmesi için düzenlenen operasyonların sona ermesiyle ilgili ilk kez tarih verildi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun, Afyonkarahisar'da düzenlenen AK Parti 24. İstişare ve Değerlendirme Toplantısı ilk kez tarih vererek ''Bir hafta içinde operasyonlar tamamlanır, yasaklar kalkar'' dediği öğrenildi.  

AKAR: BAŞBAKAN'IN İLK ZİYARETİ DİYARBAKIR'A

Afyonkarahisar'da düzenlenen AK Parti 24. İstişare ve Değerlendirme Toplantısı, ikinci gününde devam ediyor. AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, Güneydoğu'dan davet edilen il ve ilçe başkanlarıyla 3 saat süren toplantıda, terörü ve bölgede yaşayan sivil vatandaşların durumunu konuştu. 

Toplantının ardından, HaberTürk muhabirine açıklamalarda bulunan AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Muhammed Akar, Başbakan'ın önümüzdeki günlerde Diyarbakır'ı ziyaret edeceğini bildirdi. 

Akar, "Sayın Başbakan'ın bölgeyi bu kadar yakından incelediğini bilmiyordum. Köy köy, sokak sokak sordu. Bölgeye yakın zamanda gelecek, Diyarbakır'a geleceğinin müjdesini bana verdiler. Yakın zamanlarda diyorum ama tarih veremiyorum. Başbakan'ın Sur ilçemizi ve Ulu Cami'yi çok özlediğini söyleyebilirim" dedi. 

Operasyonlarda önemli bir mesafe alındığını söyleyen Akar, "Zannediyorum ki önümüzdeki günlerde kamu güvenliği tesis edilmiş olacak. Başbakanımız bölgede yaşayan vatandaşlarımızın durumuyla yakından ilgilendi" dedi.


HABERTÜRK

 // erkan
Tam bitecekken hep geri cekiliyoruz kaciyolar...
10 Ocak 2016 11:58
devlet carketmez
 // kultigin
terörün uzantısı kisantisi yandaşı destekçisi siyasetcisi militani gerillasi her ne halt sa bitirmeden çıkmak yok milletle dalgami geciyorsunuz asker lazımsa hazırız elhamdulillah şehitler kervanına katilmak onurdur bize...
10 Ocak 2016 07:55
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler