YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Davutoğlu: Sorumluluk almaktan korktular
Davutoğlu: Sorumluluk almaktan korktular
23 Ekim 2015 16:29
Başbakan Ahmet Davutoğlu, seçim programı kapsamında Bergama mitinginde halka seslendi. Davutoğlu, koalisyona yanaşmayan parti liderleri için "Bunlar görev ve sorumluluk almaktan korkarlar" dedi.

Davutoğlu'nun konuşmasından öne çıkan başlıklar şöyle:

BUNLAR SORUMLULUK ALMAKTAN KORKARLAR

"Milletimiz 7 Haziran'da partilere bir araya gelin bir koalisyon kurun dedi. CHP, blok siyaseti izledi. Büyük farkla birinci olan AK Parti'yi dışlamaya çalıştılar. MHP Lideri Bahçeli ise hayır siyaseti izledi. Ne önerdiysek 'hayır' dedi. Tuğrul Türkeş dışında, bu ülke dar boğazdayken, askerimiz terörle mücadele ederken ellerini taşın altına koymaktan korktular. Ne CHP'nin ne MHP'nin ne de sırtını Kandil'e dayadığı söyleyen HDP'nin bu ülkeye faydası olmaz. Bunlar sorumluluk almaktan korkarlar.
Terör bir insanlık suçudur. Cana kıyan kim olursa olsun onu lanetleriz. Terörün kökü kazınana kadar devam edeceğiz. Verdiğimiz mücadeleden biran olsun kaçmayacağız."

"Yaşlılarımızın duasını almak için huzur evi dahil her şeyi yapacağız. Gençler için gençlik merkezi yapacağız. Bergama'ya fakülteyi de getireceğiz. Bergamayı gönüllerimizin merkezi yapacağız."

DÜNYAYI TİTRETEN 3 PROJE

"Dünyayı titreten 3 proje ile yolumuza devam ediyoruz. Anavatandan yavru vatana deniz üzerinden su götürüyoruz. Bu dünya tarihine geçecek bir proje. İşte Yeni Türkiye bu, işte cumhuriyetçilik bu, işte milliyetçilik bu."

"Tankların hepsini dışardan alıyorduk İMF'ye borçluyduk. Şimdi ise kendi savaş uçağını kendi helikopterini yapan bir Türkiye var. 2012 den sonra krizler, kaos gitti yeni Türkiye geldi Demokrasi geldi. Türkiye için hiç bir şey yapamaz dediler şimdi her şeyi yapıyoruz. Türkiye'yi laik olduğu şekilde Dünyanın en güçlüleri arasına sokacağız. "

"Bize diğer ülkeleri arkadan takip etmek, bize borç almak yakışır mı?" 

TÜRKİYE'Yİ UÇURUMUN KENARINDAN ALIP, İSTİKRARA ULAŞTIRDIK

"Biz iktidara geldiğimizde bu memleketin TSK, bütün mühimmatını dışarıdan alıyordu. IMF'ye borçlu durumdaydık. Şimdi artık kendi milli piyade tüfeğini yapan Türkiye var, kendi uçağını yapan Türkiye var. 2002'den sonra Türkiye bambaşka bir ülke oldu, krizler ülkesi gitti. Türkiye'yi uçurumun kenarından alıp, güvene ve istikrara ulaştırdık." 

HANİ BİRİLERİNİN KATİL DEDİĞİ DEVLET VAR YA...

Hani birilerinin katil dediği devlet var ya müşfik bir devlet. Çocuklara akıllı tahtaları veriyoruz. "Üniversiteye gittiği zaman her birine yurt imkanı veriyoruz. İş kurmak istiyorsa 50 bin lira veriyoruz. Ben bir yere girip çalışacağım diyorsa, o iş yerine diyoruz ki bir yıl maaşını biz vereceğiz. Köylerde yaşayan gençlerimiz için iş imkanı sağlayacağız. Hem köyde kal hemde tarımsal desteklerle bu toprakları besle diyeceğiz. Bütün vergileri kaldırıyoruz. Asgari ücreti 1300 TL yapıyoruz. 
Çocuk doğduğu anda ilk çocuk 300 ikinci çocuk 400 üçüncü çocuğa 600 TL takıyoruz. Çalışan kadınlara yarı zamanlı çalışma hakkı veriyoruz. Okula gelen çocuğun kitaplarını veriyoruz. Devletle milleti buluşturduk."

"İlk günkü aşkla haydi Bismillah. Bu mesele memleket meselesi. Memleket meselesi için yola çıkan AK Parti kadrolarına tek başına iş başına diyecek mısınız?"

"Seçimden açık ara birinci çıkan AK Partiyi dışlamaya çalıştılar. Bir araya da gelemediler. Menfaat için bir araya gelmek istediler beceremediler. Sayın Bahçeliye gel beraber erken seçim kararı alalım dedik hayır dedi. Her şeye hayır dedi. Hükümete katılmadı. Sayın Türkeş geldi elini talın altına koydu.7 Haziran sonrası kimse elini taşın altına koymadı. Bunlar görev almaktan sorumluluk almaktan korkarlar. Bizim mangal gibi yüreğimiz var." 

"Terör bir insanlık suçudur. Cana kıyan kim olursa olsun onu lanetleriz. Terörün kökü kazınana kadar devam edeceğiz. Verdiğimiz mücadeleden biran olsun kaçmayacağız"

 

 

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler