YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Davutoğlu: Sizlerin eli semaya yükselmeli, Kandil'e değil
Başbakan Ahmet Davutoğlu, AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları toplantısında konuşuyor. Davutoğlu konuşmasında HDP'yi kastederek "Sizler terör gladyosunun unsurlarısını, neyin ne olduğunu gayet iyi bilirsiniz" dedi.
Davutoğlu: Sizlerin eli semaya yükselmeli, Kandil'e değil
30 Temmuz 2015 / 11:47 Güncelleme: 30 Temmuz 2015 / 12:49

Davutoğlu'nun konuşmasından satır başları:

Ak Parti olmadan siyaset şekillenemez

Türkiye gerçek anlamda vesayetlerin kalktığı demokratik bir dönem geçirdi. Ak Parti'nin 13 yıllık döneminde özgürlük alanları genişletilmiş, olağanüstü hamlelere öncülük etmiştir Sizler terör gladyosunun unsurlarısını, neyin ne olduğunu gayet iyi bilirsiniz. Ak Parti olmadan siyaset şekillenemez.  Birileri Erdoğan, Davutoğlu, Ak Parti karşıtlığı üzerinden siyaset algı operasyonları yapabilir, ama siyaseti düzenleyemez. Siyaseti düzenleme gücü milletten alınan yetkiyle yapılır.

Milletimiz istedi

Kutuplaşma siyasetine karşı, dışlama siyasetine karşı biz birleştirme, uzlaştırma siyasetini takip etmeye devam edeceğiz. Çünkü milletimiz bunu istedi. Milletimiz siyasi partilere bir araya gelin, konuşun dedi. Bu dönem gösterdi ki Cumhurbaşkanlığı makamı dışlanarak, izole edilerek Türkiye'de meşruiyet çizgisi içinde siyaset yapılamaz.

DAEŞ'i başından beri terör örgütü olarak gördük

Türkiye de bu örgütü (DAEŞ) en başından itibaren tehdit olarak telakki etmiş, görmüş ve hiç kimsenin ilan etmediği günlerde, 10 Ekim 2013'te bu örgütü, terör örgütü olarak ilan ettik. Çünkü yaklaşan tehlikeyi görüyorduk.

Olumlu bir tavır sergileriz

Hükümet ortaklığı görüşmeleri konusunda sürdürdüğümüz açık, ilkeli tutumu bundan sonra da devam ettireceğiz. Ama bu AK Parti'nin kazanımlarından, ilkelerinden fedakarlık anlamına gelmez. Ama 13 yıllık birikimi ve rövanşist bir yaklaşım içinde olan kimseyle AK Parti herhangi bir şey konuşmaz. 13 yıllık kazanımlar varsa farklı görüşler de beyan edilerek muhafaza edilmek suretiyle Türkiye'yi hükümetsiz bırakmama adına atılacak adımlar konusunda da uzlaşma kültürü içinde her türlü olumlu tavrı sergileriz.

Piyonlar değil, arkasındaki şahlar, vezirler hedef edilecek

23 Temmuz günü bütün güvenlik birimlerini toplayıp bir Güvenlik Zirvesi yapma ihtiyacı hasıl olduğunda şunu gördük, birileri piyonları sahneye sürüyor. Onun üzerine karar verdik. Piyonlar değil, arkasındaki şahlar, vezirler hedef edilecek dedik ve o gece eş zamanlı olarak PKK'nın merkezlerine, DAEŞ'e ve DHKP-C'ye operasyon yapma kararı aldık.

 Haddini bilmez bu eş başkanlardan biri...

Şimdi haddini bilmez bu eş başkanlardan biri 'bütün bu oyunlar Saray gladyosunun eseridir' diyerek tekrar Cumhurbaşkanımıza hakaret, Cumhurbaşkanlığı makamına yine hakaret etmeye cüret ediyor. Buradan sesleniyorum; Türkiye'de Cumhurbaşkanlığı makamı da bütün makamlar da anayasal sistem içerisinde yüce bir görev ifa etmektedirler. Ama sizler terör gladyosunun unsurlarısınız, terör gladyosunun.

Her türlü fedakarlığı yapmayı iyi biliriz

Çanakkale'de, İstiklal Harbi'nde yedi düvele nasıl savaşmışsak, bugün üç terör maşasıyla da onun arkasındaki terör gladyosuyla da her yerde savaşmayı, gerektiğinde her türlü fedakarlığı yapmayı iyi biliriz

Sizlerin eli semaya yükselmeli, Kandil'e değil

Siz o saldırıyı yapanlara 'sırtımızı dayıyoruz' derseniz, o sırtınızı dayadığınız duvarları, dağları yerle bir ederiz. Dün, Rabbimiz'e seslenerek kürsüden konuşan HDP sözcüsüne hatırlatırım, sizlerin eli semaya yükselmeli, Kandil'e değil.

 

 

dahada akılları başlarına gelmez ise...!!!
 // Muhafız
Bu kadar terör örgütünün kampları bombalandığı ve yüzlerce zaiyat vermelerine rağmen akılları başlarına gelmiyorsa,dahada akıllanmadılarsa;yapılacak tek bir şey kalmıştır.Bu da 1 ila 3 kilotonluk U239 tipi B61A1taktik,balistik nükleer silah kullanmaktır.O zaman bakın bakalım bütün saldırılar bıçak gibi nasılda kesiliyor,ibreti alem için bundan sonra da bu saldırıları yapanların akıbetinin ne olacağını ibreti alem görsün...!!!...
30 Temmuz 2015 Perşembe 15:03
l
 // celal halilov
Sayın Başbakan ve guzel kardesim. yerle bir ederiz yok... Yerle bir edin kurtarsin bu pislikler. Analarimizin goz yaslar dinsin....
30 Temmuz 2015 12:55
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler