YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Davutoğlu Şehitler Abidesi'nden seslendi
Davutoğlu Şehitler Abidesi'nden seslendi
18 Mart 2015 14:58
Başbakan Davutoğlu, Çanakkale Şehitler Abidesi'ndeki törende konuştu. Davutoğlu konuşmasında, Türkiye'nin güçlü olduğu sürece mazlumlara yardım edeceğini vurguladı.

Davutoğlu'nun açıklamalarından satır başları;

Ortadoğu'da barışın egemen olması, o zaman omuz omuza bizimle savaşan o kardeşlerimizin bugünkü torunları için ne yapmak gerekiyorsa yine yapmaya devam edeceğiz. Biz tarih boyunca hiçbir zaman insanlık adına harekete geçmek gerektiğinde tereddüt etmemiş ecdatların torunlarıyız.

Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ni öylesine bir güç haline getirmek istiyoruz ki her şeyiyle kendi kendisine yeter olsun, mazlumlar ihtiyaç hissettiğinde onlara kucak açacak kudrette olsun, eğer herhangi bir namert tekrar bu topraklarla ilgili bir plan yapmak cüretine kalkışırsa aynı şekilde kudret sahibi olsun. Bir devletin bekası kudret ve şefkat sahibi olmasıyla mümkündür.

- Çanakkale savaşı şunu göstermiştir. Ölüme hazır bir milletten daha güçlü bir şey yoktur.

- 100 yıl sonra bu milletin arasına nifak sokmaya çalışanlara karşı bir kez daha söylüyoruz ki nasıl 100 yıl önce yazdığınız destan milli birliği sağlamışsa bugünde bizler gece gündüz çalışacağız. Kim bu milletin kardeşliğine nifak sokmaya çalışırsa Çanakkale ruhuyla karşısında duracağız. 

- Bizim insanımız savaştığı zaman mertçe savaşır barışacağı zaman da mertçe barışır.

Ayrıntılar geliyor...

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler