YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Davutoğlu: "Seçim öncesi iktidarı bekleyen tehlike veya tuzak var"
Başbakan Ahmet Davutoğlu, TOBB Genel Merkezi'nde düzenlenen TOBB VIII. Türkiye Ticaret ve Sanayi Şurası'nda konuştu.
Davutoğlu: "Seçim öncesi iktidarı bekleyen tehlike veya tuzak var"
08 Nisan 2015 / 11:49 Güncelleme: 08 Nisan 2015 / 13:00

Başbakan Davutoğlu: "İki tehlike vardır seçim öncesinde. İktidar partisini bekleyen tehlike veya tuzak diyeyim, seçim ekonomisi uygulamasıdır. Son 12 yıl içinde 3 genel seçim, 3 yerel seçim, referandumlar geçirdik. Tarih de millet de kayıtlar da şahittir ki hiçbirisinde seçim ekonomisi uygulamadık." dedi.

"Bizim meselemiz geçici bir iktidar hevesi değildir"

"Bizden sonraki neslin bedel ödeyeceği hiçbir kararı almayacağız. Bizden sonraki yöneticilerin bir şekilde ödemek zorunda oldukları mali açıklar, sosyal güvenlik açıklarına yol açmayacağız. Çünkü biz sorumluluk sahibiyiz. Bizim meselemiz geçici bir iktidar hevesi değildir. Bizim meselemiz, Türkiye'yi yeniden inşa etme meselesidir."

"Teknoloji tüketen bir ülke olmak istemiyoruz, teknoloji üreten bir ülke olmak istiyoruz"

"Kim Türkiye'de yeni bir anlayışı, yeni bir ürünü, yeni bir teknolojiyi devreye sokarsa onun bizim başımızın üzerinde yeri vardır. Ne teşvik istiyorsa vereceğiz, ne istiyorsa yapacağız. Ama artık biz teknoloji tüketen bir ülke olmak istemiyoruz, teknoloji üreten bir ülke olmak istiyoruz."

"Taşınırların teminat olarak kullanılmasının önündeki engelleri kaldıracağız"

"Taşınırların teminat olarak kullanılmasının önündeki engelleri kaldıracağız. Herhangi bir kredide teminat gösterilmesi icap ettiğinde sadece nakdi değil, ayni değerlerde teminat gösterilebilecek ve taşınırların teminat göstermesi üzerinden de özellikle teminat konusunda sıkıntı çekebilecek girişimcilerin önündeki sıkıntıları kaldıracağız"

"Son 12 yıl gerçek bir başarı öyküsüdür"

"Siyaset ekonomiden bağımsız, soyut, izole edilmiş bir alan değildir. Son 12 yıl gerçek bir başarı öyküsüdür. Dünya ekonomik kriz yaşarken biz büyümüşsek bunun sırrı siyasi istikrar ve güvendir.

Türkiye on büyük küresel ekonomik güç arasına girecek diyorsak, onu kuracak her bir şehirlerimizin de dönüşümü sağlanmalıdır."

"Seçim öncesi muhalefeti bekleyen tehlike geniş vaatler vermektir"

"Muhalefet partileri içinse tuzak; en geniş vaatleri vermektir. 'Ekonomi bunu kaldırır mı, kaldırmaz mı?' diye düşünmeden en uçuk, en geniş vaatler vermektir. Muhalefeti ne zaman dinleseniz kaynağı bilinmeyen vaadler görürsünüz.

Kılıçdaroğlu; "Bana 4 yıl verin yeter" diyor. Bu bir siyasetçinin söylememesi gereken bir şey. Sorumluluk sahibi bir iktidar olarak, bizden sonraki neslin bedel ödeyeceği hiçbir karar almayacağız.

"AR-GE'ye destek sürecek"

"İstihdamımız sürekli artıyor. AR-GE'ye desteklerimizi arttırdık, arttırmaya devam edeceğiz. Teminat sıkıntısı çekenlerin sorunlarını çözeceğiz. Daha çok ekonomiye önem veren bir sistem geliştireceğiz.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler