YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Davutoğlu: Saldırının failini açıkladı
Başbakan Ahmet Davutoğlu, Ankara'daki saldırıda "eldeki bulgular çok giçlü bir şekilde bölücü terör örgütüne işaret ediyor" diyerek PKK'yı işaret etti.
Davutoğlu: Saldırının failini açıkladı
14 Mart 2016 / 18:05 Güncelleme: 14 Mart 2016 / 19:48

Başbakan Ahmet Davutoğlu yaralıları ziyareti sonrası açıklamalarda bulundu.

İşte Davutoğlu'nun açıklamalarından satır başları:

BARBARLIĞIN EN ALÇAKÇASINI YAPMIŞLARDIR

Bu terör saldırılarının hedefi bütün milletimizdir. Terör saldırılarını gerçekleştirenler ise dünyanın en barbar, en alçak, hain odaklarıdır.

Evine gitmek için otobüs durağında bekleyen ya da seyir halinde otobüs içinde sevdiklerine kavuşmak için yola çıkan insanlara karşı böyle bir saldırı gerçekleştirenler, insan olamazlar. Barbarlığın en alçakçasını yapmışlardır. Bu barbarca ve milletimizi hedef alan saldırılar, kesinlikle amacına ulaşmayacaktır.

SADIRININ KAYNAĞI TESPİT EDİLMİŞTİR

Dün ve bugün yapılan çalışmalar neticesinde, bu hain saldırının kaynağı açık bir şekilde tespit edilmiştir. Şu anda DNA çalışmaları sürüyor. En kısa sürede çok net bir şekilde fail ve arkasındaki güçler ortaya konulacak, tespit edilecektir. 

11 GÖZALTI YAPILDI

Şu ana kadar 11 gözaltı yapıldı. Bütün bir network, bütün bir ağ ortaya çıkartılıyor. Şu anda elimizde olan bilgileri paylaşırken son derece teenniyle davranıyoruz. Üzerinde çalıştığımız ve ortaya çıkartılması gereken bir cinayet şebekesi var, bir terör şebekesi var.

TERÖR ÖRGÜTLERİNE YAPILAN MÜCADELEYE KARŞI YAPILAN BİR HAMLEDİR

Bu terör saldırısı, Türkiye'nin 23 Temmuz'dan bu yana, özellikle de bölücü terör örgütüne karşı, DEAŞ'a karşı, DHKP-C'ye karşı sürdürdüğü son derece haklı ve başarılı faaliyete, mücadeleye karşı yapılan bir hamledir.

BİR AN DAHİ TEREDDÜT ETMEYECEĞİZ

Hiç kaygılanmayın, hainler ve alçaklar ne kadar barbarca saldırılar yaparlarsa yapsınlar, onun karşısında en güçlü iradeyle duracak bir devletimiz, milletiniz, ülkeniz var.

Bu ülkenin bekası gelecek nesillerin başı dik ve özgür bir ülkede korkusuzca yaşayabilmeleri için atılması gereken adımlar ne olursa olsun atmakta bir an dahi tereddüt etmeyeceğiz.

BİZİM İRADEMİZİ KIRAMAYACAKSINIZ

Bu terör odaklarına ve arkasındaki sahiplerine de sesleniyorum; bizim irademizi kıramayacaksınız. İşte dün gece bu olaya müteakip, olayın terör örgütü anlamında tespitini müteakip Silahlı Kuvvetlerimiz Kuzey Irak'ta çok kapsamlı bir harekat gerçekleştirdi.

Aynı şekilde Nusaybin'de, Yüksekova'da bu terör odaklarına karşı mücadelemiz en kararlı şekilde sürüyor.

KESİNLEŞMİŞ BULGULAR VAR

Özellikle bölücü terör örgütünü işaret eden, çok ciddi, neredeyse kesinleşmiş bulgular var ama bütün araştırmalar bitince çok daha net ifade edebileceğiz bu hususu.

SAYIN BAHÇELİ'YE TEŞEKKÜRÜ BORÇ BİLİRİM

Biraz önce dayanışma için ziyaretime gelen Sayın Bahçeli'ye de teşekkürü bir borç biliyorum. Bugünler siyasiler için de imtihan günleridir. Kim bu acıları siyasi hesaba tahvil etmek etmek isterse, kim bu acılar üzerinden siyasi bir hesap görmek isterse millet karşısında hesap vermek zorunda kalır. Bu bir siyasi parti meselesi değildir. Bu bir ideoloji, şu veya bu siyasi görüş meselesi de değildir. Bu her şeyden önce bir insanlık meselesidir.

ORTAK TAVIR İÇİN ÇAĞRIDA BULUNDUK

Her seferinde terör saldırılarından sonra ortak tavır için çağrıda bulunduk. Ama maalesef bu çağrılara istediğimiz ölçüde cevap gelmedi hiçbir zaman. Ümit ederiz bu sefer bütün partiler terörü lanetleme konusunda ortak bir tavırda buluşurlar.

13.03.2016 tarih - saat?
 // Ömer
Lanetlemek ile çözümlenecek ise yüzyıllardır şeytana lanet okunuyor. Acaba bizlerin hiç kabahati yok? Öldürülen kadın teröristin cesedini çırılçıplak halde sokak sokak yerlerde dolaştırmak, teslim olan teröristin çırılçıplak şekilde soymak vs gibi. Yapılan iyilik gibi gizli kalması gerekirken 'Birileri' bir nevi onur kırıcı ve tahrik edici şekilde fotoğraflarını yayınlayanlara sessiz kalmanın, tıpkı pkk denilen terör örgütünü hazırlayan 12 eylül zihniyetinden ne farkı var? Allah rahmet etsin.....
14 Mart 2016 Pazartesi 21:35
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler