YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Davutoğlu: Şahsın tespiti konusunda mesafe alındı
Başbakan Ahmet Davutoğlu Suruç saldırısı hakkında konuştu. "Davutoğlu, Türkiye ve AK Parti iktidarlarının, hiç bir zaman hiç bir terör örgütüyle doğrudan ya da dolaylı bir ilişkisi söz konusu olmadığı gibi hiç bir terör örgütüne de müsamaha gösterilmemişt
Davutoğlu: Şahsın tespiti konusunda mesafe alındı
21 Temmuz 2015 / 12:55 Güncelleme: 21 Temmuz 2015 / 13:12

Davutoğlu'nun açıklamalarından satır başları,

Başbakan Davutoğlu: " Bir şüpheli tespit edilmiş durumda, yurtiçi ve yurtdışı bütün bağlantıları çıkarılıyor, şu an özellikle DEAŞ bağlantısı ve canlı bomba ihtimali yoğunluk kazanmış durumda, ama nihai soruşturma neticeler ortaya çıkmadan bir şey söylemek doğru değil, en kısa sürede bu soruşturmanın tamamlanmasını bekliyoruz."

GEREKLİ TEDBİRLERİ ALACAĞIZ

Başbakan Davutoğlu: "Türkiye ve AK Parti iktidarlarının, hiç bir zaman hiç bir terör örgütüyle doğrudan ya da dolaylı bir ilişkisi söz konusu olmadığı gibi hiç bir terör örgütüne de müsamaha gösterilmemiştir. Yarın bakanlar kurulunda da alacağımız ek güvenlik tedbirlerini gözden geçireceğiz. İçişleri Bakanlığımıza gerekli çalışmaları yapmaları için talimatı verdik. Bakanlar kurulunda sınırımızda alınacak ek güvenlik tedbiriyle ilgili ayrıca bir eylem planı hazırlığını değerlendireceğiz ve gerekli tedbirleri alacağız."

Şahsın tespiti konusunda mesafe alındı

Başbakan Davutoğlu: "Anlaşılan o ki, bütün bu süreç içinde ya bir sızma ya da gurup içinde söz konusu olan kimliği teşhis edilemeyen bir şahısla bir canlı bomba olmak suretiyle bu katliam gerçekleştiriliyor. Şahsın tespiti konusunda mesafe alındı. Emniyet birimlerimiz, bütün irtibatları tespit edebilmek ve bu şahsın sadece Türkiye içinde Türkiye dışında ne kadar bağlantısı varsa ortaya çıkarabilmek için yoğun bir çaba içinde"

Etiketler:
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler