YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Davutoğlu, PKK'nın ateşkes planına cevap verdi!
Başbakan Davutoğlu PKK'nın seçim öncesi ateşkes planın için, "Kimse geçici bir aldatmanın peşinde olmasın. Biz bu kararı kolay almadık. Günlerce aylarca biz bunların çözüm sürecine saygı duymasını bekledik" dedi.
Davutoğlu, PKK'nın ateşkes planına cevap verdi!
10 Ekim 2015 / 08:20 Güncelleme: 10 Ekim 2015 / 08:53

Başbakan Ahmet Davutoğlu, A Haber ve ATV ortak yayınında, son terörist silahını teslim edene kadar operasyonların devam edeceğinin altını çizdi.

Davutoğlu, PKK'nın 1 Kasım seçimleri öncesi eylemsizlik ilan edeceklerini açıklamasına cevap verdi.

İşte Başbakan Davutoğlu'nun açıklamaları;

Devletin ve hükümetin bu anlamda tutumu açıktır. Türkiye'de meşru emniyet güçleri dışında kimsenin silah barındırma hakkı olamaz. Kamu düzenini her yerde sağlayacağız. Kimse geçici bir aldatmanın peşinde olmasın. Biz bu kararı kolay almadık. Günlerce aylarca biz bunların çözüm sürecine saygı duymasını bekledik.

OPERASYONLAR DEVAM EDECEK

Şunu bilsinler biz çözüm süreci iradesini devreye sokarken de çok dürüst ve samimi bir ilişkinin kararını verdik. Bakın ne diyorlar 'ateşkes'. Ateşkes bizim hiçbir zaman kullandığımız bir jargon değil. Eylemsizlikten kasıt hendek kazmakta dahil mi? Mayın yerleştirmekte dahil mi? Çatışmasızlık dedikleri hendekler, mayınlar duracak.

Bu konudaki kararlılığımızdan kimse şüphe etmesin. Hiçbir şekilde tereddüt etmeyeceğiz. Son terörist silahını bırakana kadar operasyonlar devam edecek.

Çıkacaklar ve diyecekler ki, ''Silahlı mücadele denilen yöntem bitmiştir, böyle bir yöntemin karşılığı kalmamıştır. Her türlü silahı teslim ediyoruz. Hiçbir terörist artık Türkiye topraklarında barınmayacak. Türkiye topraklarından çekiliyoruz.'' Nereye çekilirlerse çekilsinler. Nasıl bir sürecin oluşacağını konuşabiliriz.

...
 // Yahya RAMİ
PKK ya da vb terör örgütleri ne derlerse desinler temizlik operasyonlarına asla ara verilmemelidir! Bu hükümetin intiharı olur!...
10 Ekim 2015 11:39
1
 // 1
geçici veya deil bunun barışı kalmadı artık yok edin hepsini......
10 Ekim 2015 11:08
 // fatih
Kesinlikle ve kesinlikle durmamalı operasyonlar......
10 Ekim 2015 Cumartesi 09:38
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler