YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Davutoğlu: Paralel Yapı şimdi gizlice HDP ile görüşüyor
Başbakan Davutoğlu: "Geçmişte derin devletin yaptığı faili meçhul türü uygulamalar, baskılar, zulümler bu sefer HDP ve onun arkasındaki örgüt tarafından yapılmaya çalışılıyor" dedi.
Davutoğlu: Paralel Yapı şimdi gizlice HDP ile görüşüyor
27 Mayıs 2015 / 19:07 Güncelleme: 27 Mayıs 2015 / 19:29

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu partisinin Mardin mitinginde halka hitap etti. İşte  Davutoğlu'nun konuşmasından satırbaşları;

Derin devlet HDP'ye çalışıyor

Başbakan Davutoğlu: "Geçmişte derin devletin yaptığı faili meçhul türü uygulamalar, baskılar, zulümler bu sefer HDP ve onun arkasındaki örgüt tarafından yapılmaya çalışılıyor. İlginç bir şekilde bakıyorsunuz, eskiden derin devleti savunan zihniyet, şimdi HDP'nin barajı aşması için çağrılarda bulunuyor.

Mardin'de kıldığım sabah namazında...

Günde üç miting yapıyoruz. Ama mitingler bitince Ankara veya İstanbul'a dönüyoruz. Orada kalıyorum. Bu kez dedim ki Mardin'e gittiğimizde Mardin'de uyuyacağım Mardin'de uyanacağım. Bugün Mardin'de kıldığım sabah namazında o duyguyu hissettim, şükrettim.

Paralel Yapı şimdi gizlice HDP ile görüşüyor

Türkiye'de darbeci zihniyetin kökünü biz kazıdık. 15 yıldır bu memlekette kimse darbeden bahsetmiyor. Bizim davamız özgürlük davası. Eskiden derin devleti savunan zihniyet şimdilerde HDP'nin barajı geçmesi için çağrıda bulunuyor. Geçmişte bu bölgede HDP'yle ilgili en kısıtlayıcı yaklaşımda olan Paralel Yapı şimdi gizlice HDP ile görüşüyor.

Mescid-i Aksa'ya postallarıyla girenlerle dost olmayız

Kılıçdaroğlu diyor ki bizim neden İsrail'de Büyükelçiliğimiz yok. Biz Mescid-i Aksa'ya postallarıyla girenlerle dost olmayız. Hepsi bir araya gelmiş AK Parti'yi engellemeye çalışıyor. 7 Haziran seçimlerinin sonucu ne olursa olsun çözüm sürecini sonuca kavuşturacağız.

MHP ve HDP der ki...

MHP der ki sadece Türkmenlere yardım edelim. HDP der ki sadece Kürtlere yardım edelim. Arap kardeşlerimizi aldığımızda bunlar karşı çıktılar Türkmenleri aldığımızda karşı çıktılar hatta PYD kontrolünde olmayan bölgeden gelen Kürtleri aldığımızda bile karşı çıktılar.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler