YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Davutoğlu: Oy veremeyen adamdan mega proje çıkar mı?
Başbakan Ahmet Davutoğlu Kılıçdaroğlu'nun açıkladığı Mega projenin kendi kitabından çalıntı olduğunu söyledi.
Davutoğlu: Oy veremeyen adamdan mega proje çıkar mı?
21 Mayıs 2015 / 15:05 Güncelleme: 21 Mayıs 2015 / 15:13

Partisinin Sinop mitinginde konuşan Davutoğlu'nun açıklamalarından satır başları

Başbakan Davutoğlu: "Bugün sabah Kılıçdaroğlu, günlerdir reklamla bir sır gibi sakladıkları projesini açıkladı. Kendisini dinlerken acı bir şekilde tebessüm ettim. Çünkü çok geriden geliyor, çok geriden. Bütün kavramlar bize ait. Benim 2001 yılında yazdığım Stratejik Derinlik kitabının arka sayfasını okusaydı 'Merkez ülke' tabirini biz 15 yıl önce kullandık, 15 yıl önce. Şimdi yeni bir şey keşfetmiş gibi bunu takdim ediyor. Problemi ne biliyor musunuz Kılıçdaroğlu'nun  Bir, okuma alışkanlığı yok, iki hafızası zayıf, hafızası."

-Davutoğlu: 2023'e doğru merkez ülke Türkiye'yi kuran biziz.

- Bugün Kılıçdaroğlu yüzyılın projesi dediği sözleri ben Stratejik Derinlik kitabımda yazdım. Kitabın arka kısmında 11 yıl önce ben yazdım. Bu açık açık bir intihaldir. Sen intihal nedir de bilmezsin. Bu resmen hırsızlıktırtır hırsızlık.

- Afro-Avrasya tabirini biz yazdık. Bunlar yapıldı. Merkez ülke Türkiye oldu. Kılıçdaroğlu biraz oku, öğren. Bizi taklit ederek Türkiye'de siyaset yapılmaz.

- Kılıçdaroğlu günlerdir reklamla sır gibi sakladıkları projesini açıkladı.Acı bir şekilde tebessüm ettim

- Mega kent diyor. Biz Kanal İstanbul'la bunu yaptık. Kendinden oy veremeyen adamdan mega proje çıkar mı? Kılıçdaroğlu'nun sorunu: Hafızası zayıf ve okuma alışkanlığı yok.

- Seçimde kaybedeceklerini anlayan 3 parti ve paralel çete, HDP binalarına yapılan saldırıları AK Parti'ye yüklemeye çalışıyorlar. Maskeler birer birer görünüyor, bütün maskeleri indereceğiz. HDP'nin bürolarına saldıran şahıs DHKP-C'den tutuklanan biri.

-MHP'li milletvekili başını açarak meclise girmek zorunda kaldı. Yeni Türkiye'de herkes onuruyla yaşıyorsa bu AK Parti'nin icraatıdır.

 

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler