YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Davutoğlu: O sanatçı zulüm görmek istiyorsa oraya gitsin
Başbakan Davutoğlu Mahsun Kırmızıgül'ü eleştirerek, "O sanatçıya sesleniyorum, zulüm görmek istiyorsa Dışkapı Hastanesi'nde ziyaret ettiğim o Sait'in gözlerine baksın" dedi.
Davutoğlu: O sanatçı zulüm görmek istiyorsa oraya gitsin
02 Şubat 2016 / 15:43 Güncelleme: 02 Şubat 2016 / 16:25

Başbakan Davutoğlu, Güneydoğu bölgesinden gelen STK temsilcilerine hitap etti. Davutoğlu, Mahsun Kırmızıgül'ün açıklamalarına tepki gösterek "Zulüm görmek istiyorsa Dışkapı Hastanesi'nde yatan Sait'in yanına gitsin" dedi.

O SANATÇI ZULÜM GÖRMEK İSTİYORSA SAİT'İN YANINA GİTSİN

Bir sanatçı bana "zalim" diye bize hitap edince aynaya dönüp baktım. İç muhasebe yaptım. Aynaya tekrar tekrar bakıp Rabbime hamdettim. 

Bu kişiyi anlamak istiyorsa Somali'ye başı okşanmış çocukların yanına gitsin. Bizim adaletimize, vicdanımıza şahitlik edecek o kadar insan var ki. Bizim elimizde tek bir masumun bırakın kanı, gözyaşı dahi yoktur. 

Birileri İsrail'in ya da Esad'ın yaptığı gibi zulm etmek isterse, ya da PKK gibi halka zulmetmek isterse buna sessiz kalacak kadar nasipsiz değiliz.

O sanatçıya sesleniyorum, zulüm görmek istiyorsa Dışkapı Hastanesi'nde ziyaret ettiğim o Sait'in gözlerine baksın. Bizim merhametimize tarih de, milletimiz de şahittir. Bu makamda biz durdukça, bu çocuklara kim zulmederse onlara karşı kudretimizin sesi de olacaktır.

Sizlerle birlikte hep kudret ile merhametin birlikte zikredildiği ortamlarda bulunacağız. Terör örgütünün vatandaşlarımıza yaşattığı acılar, en çok bizi üzüyor. O Diyarbakır'ı tarihi eserleriyle öyle inşa edeceğiz ki, Diyarbakır'a bakıp herkes Diyarbakır'ı ziyaret edecek.

Başbakan Davutoğlu'nun konuşmasından satırbaşları şöyle:

STK'LAR TERÖRE PRİM VERMEDİ

Bizim siyaset felsefemiz insanı alan bir anlayıştır. O yüzden sizlerle istişareye büyük önem veriyorum. 12 Eylül sizi nesneleştirmeye, şimdi de terör örgütü sizi nesneleştirmeye çalışıyor. Farklılıkları harmanlayan bir anlayışı günümüze taşımalıyız. STK önderlerinin görüşlerine önem vereceğiz. Bu hafta bir seri istişare planlamıştım. Sizler bu ülkenin hem aklı, hem vicdanısınız. Bölgede barış ve huzur nasıl egemen olur bunun cevabını aradınız. Sizin temsil ettiğiniz STK yapıları teröre prim vermedi, milletin birliği ve devletin eşit vatandaş olma ilkesini öne çıkardı. 

Bizler geçmişte demokratik açılımları, çözüm sürecini başlatırken sizlerle istişare ettik ve en büyük dayanağımız sizler oldunuz. 7 Haziran'ın ardında Türkiye'nin zaafa düştüğünü varsayarak harekete geçen terör odakları karşısında bu ülkenin birliğini beraberliğini sizler savundunuz. Verdiğiniz yürekli desteği unutamayız.

Biz Türkiye'yi farklıları ile zengileşen büyük bir aile olarak gördük. Ailenin fertlerinden birisi eksik olduğunda, ortak özellik sarsılırsa, bu coğrafyada olan bir renk bizim toplantılarımızda, ülkemizde olmazsa biz bunda eksiklik hissederiz. 78 milyon vatandaşımızın aziz olduğunu, birinin diğerinden farklı olmadığını düşünük.

BİR AHMET OLARAK, HARAM OLSUN...

Bir Ahmet olarak, bir kardeşiniz olarak, bu Türk mü, Kürt mü, Alevi mi diye sorarsam aldığım nefes haram olsun. Aynı zihniyetle hizmet etmeyi düşündük. Bu AK Parti'nin siyaset felsefesiydi, anlayışıydı. Biz bunları AK Parti 2001 yılında yola çıktığında her ifademizde gördünüz. 

ÇİFTE STANDARTLI POLİKAYI KABUL ETMEDİK

2002'de iktidara geldiğimizden itibaren dediklerimizin gereğini yaptık. Çifte standartlı bir politika kabul etmedik. Bugün de aynı kararlılıkla devam etmekteyiz. Geçimişin ayrıştıcı, siyasallaştırıcı hareketine aykırı olarak kurulmuş bir harekettir AK Parti. Biz Türkiye'yi bütün zenginlikleriyle seviyoruz, kucaklıyoruz. Her insanımızın kendi düşüncesiyle, duygusuyla seviyoruz. Hepimizin benzerlikleri olduğu kadar farklılıkları da var. Farklılıklar anlaşmazlıklara, çatışmalara sebep veriyorsa bu bizim yanlışımızdır. 

Hepimiz aynı gemideyiz. Ama bu gemi Nuh'un gemisi gibi yeni bir yönelişe giden gemi. Etrafımızda ne kadar tufan koparsa kopsun Irak'ta, Suriye'de olduğu gibi ya da kim içeriden bu gemiyi batırmak isterse, biz bu gemiyi Cudi Dağı'na, Ağrı Dağı'na salimen ulaştıracak, bu kutlu yürüyüşü devam ettireceğiz. 

VATANDAŞA HİZMET EN BÜYÜK ŞEREF

Her vatandaşımıza hizmet bize en büyük şereftir. Temsil kabileyini en üst seviyeye taşıyan Türkiye'de teröre asla izin vermeyiz. Bunu 78 milyon adına da söylüyorum. Kim eline silah alırsa, kim şehirlerimizi harabeye çevirmek isterse hepimiz ona karşı çıkacak ve bu toprakların ortak sesi olacağız. Bizim mücadelemiz bu ülkenin kardeşliğine kast eden terör örgütleriyledir. Okullara, camilere, sokakta insanlara saldıran menfur odaklara karşıdır. 

TERÖRLE MÜCADELEDE KARARLILIK VURGUSU

Devletimiz vatandaşlarımıza yönelik her türlü tehdidi bertaraf edecektir. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Teröre karşı yürüttüğümüz mücadelenin sonunda, Türkiye terörden kurtarılacaktır. Terörün yol açtığı tahribat yol olacak, vatandaşlarımız huzura kavuşacaktır. 

TÜRKİYE'Yİ PKK'YA KARŞI AK PARTİ KORUYACAK

Terör örgütlerinin siyasi odakları terörü canlı tutmak istiyorlar. Dün mimari eserlerin korunması için Toredo'yu örnek göstererek, Sur'u koruyacağımızı söylediğimizde bunu faşizm ve Franco rejimi ile karşılaştırmaya çalışan ucuz yorumlar dile getirdiler. 12 Eylül faşist anlayışından kurtaran bu ülkeyi yine AK Parti'dir. Türkiye'yi PKK'nın Stalinist anlayışına karşı koruyacak olan da AK Parti'dir. Bu faşist anlayışı yaşatan terör örgütünün bundan bahsetmeye hakkı yoktur. 

Gündem olmak
 // mustafa
türkiyede gündem olmak kolay. Türkiye aleyhine söyle sözü yaz yazıyı çıkar kitabı Nobel alırsın haftalarca gündem olursun. Hain olmak kolay da ne iktab olursan ol vatan evladi olmak o herkeze nasip olmaz. devleti suclayanlar bu kadar pervasizca pkk lilari kurtarmak icin özgürlüğe ne derler acaba. yazık yazik. zaten burada sanatçıyı diyen lerin çoğu bu sahislardan aynı fikirde gelir olursa vatani severler olmazsa yıkıldı dünya. Yahudi zihniyeti var...
03 Şubat 2016 07:16
1
 // 1
merkep ürür kervan yürür ben bu ülkede kendini sanatçı diyenlere çok gülüyorum kendini bişi sanıp ta ortada kayda değer bi eseri olmayanlara hatta kendi sürüsünün bile beğenmediği şeyleri sanat sananlara. ......
03 Şubat 2016 00:50
1
 // 1
merkep ürür kervan yürür ben bu ülkede kendini sanatçı diyenlere çok gülüyorum kendini bişi sanıp ta ortada kayda değer bi eseri olmayanlara hatta kendi sürüsünün bile beğenmediği şeyleri sanat sananlara. ......
03 Şubat 2016 00:50
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler