YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Davutoğlu: O provokatörler yakalandı!
Başbakan Davutoğlu, gündemdeki gelişmelerle ilgili basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Cizre'de yaşanan gerginlikle alakalı açıklamalar yapan Davutoğlu, provokatörlerin yakalandığını söyledi.
Davutoğlu: O provokatörler yakalandı!
28 Aralık 2014 / 10:20 Güncelleme: 28 Aralık 2014 / 11:03

Davutoğlu'nun açıklamalarından satır başları,

- Türkiye'nin sınır ilçelerinde şiddete başvurarak çatışmayı içeri taşımak isteyenlere müsamaha gösterilmeyecektir.

- Devlet, her yerde her türlü tedbiri almaya muktedirdir. Cizre'ye sızma çabalarına karşı etkin tedbirler alındı.

-Kamuoyumuzun bilmesini isterim ki provokatörler, yakalanmış, bazıları da kontrol altına alınmışlardır.

Başbakan Davutoğlu: "(Cizre'de) Sadece devlete dönük bir provokasyon değil, değişik siyasi gruplar arasında da bir çatışma ortaya çıkarmak istediler. İkisine karşı da hazır olmak lazım. Olaylar, ilk aşamasındayken sosyal medya üzerinden ve diğer yayınlarla sanki 'Cizre'de kontrol kayboldu, Cizre'de tam bir kaos var' görüntüsüyle neredeyse bu provokasyonlara katkıda bulunmaya çalışan bazı unsurlara da dikkatinizi çekmek isterim. Bu unsurlar da Cizre olayları üzerinden özellikle bu paralel yapılanmanın hangi kanallarla bu olayları daha da abartarak toplumda huzursuzluk çıkarma çabaları içinde olduğunu da gözümüzden kaçmadı"

Tedbirler alındı

Başbakan Davutoğlu: "Devlet, her yerde her türlü tedbiri almaya muktedirdir. Dün de yine olayı daha da tırmandırmak isteyen bazı provokatif unsurların Cizre'ye sızma çabalarına karşı da çok etkin tedbirler alınmıştır. Kamuoyumuzun bunu yakından bilmesini isterim ki bu provokatörler, hem yakalanmış, bazıları da bu süreç içinde kontrol altına alınmışlardır. Bunlar da bir provokasyonla karşı karşıya olduğumuzu açık şekilde göstermektedir."

Kesinlikle müsamaha gösterilmeyecek

"Türkiye'nin özellikle sınır ilçelerinde bir şekilde şiddete başvurarak dışarıdaki huzursuzluğu ve çatışmayı içeri taşımak isteyenlere kesinlikle müsamaha gösterilmeyecektir. Bu çerçevede bütün halkımıza sükunet tavsiye ediyorum."

 

 

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler