YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Davutoğlu o iddiayı doğruladı: "PYD'yi iki kez vurduk"
Başbakan Davutoğlu, Türkiye'nin olmadığı bir denklemde Suriye probleminin çözülemeyeceğini belirterek "'Fırat'ın Kuzeyi'ne PYD'de geçmeyecek' dedik ve PYD'yi iki kez vurduk" dedi.
Davutoğlu o iddiayı doğruladı: "PYD'yi iki kez vurduk"
27 Ekim 2015 / 07:20 Güncelleme: 27 Ekim 2015 / 07:24

A Haber'de canlı yayına katılan Başbakan Ahmet Davutoğlu, Suriye konusunda "Türkiye kendi kartlarını henüz açmadı. Açtığı zaman her şey daha farklı olacak. Herkes ayağını denk alsın. Türkiye'nin olmadığı bir denklemde Suriye promlemi çözülür mü? Biz ABD'ye de Rusya'ya da söyledik. 'Fırat'ın Kuzeyi'ne PYD'de geçmeyecek' dedik ve PYD'yi iki kez vurduk." şeklinde konuştu.

PYD'Yİ İKİ KEZ VURDUK
 
PYD'nin Suriye rejimi ile yaptığı toplantıyı ifşa ettik. Türkiye'yi rahatsız etmek için kimlerin PKK'yı çıban başı yapmak istediğini biliyoruz. Türkiye'nin karşısında olanlar kaybedecek, yanında olanlar da kazanacak herkes hesabını ona göre yapsın. Daha Türkiye kendi kartlarını henüz açmadı. Açtığı zaman her şey daha farklı olacak. Herkes ayağını denk alsın. Türkiye'nin olmadığı bir denklemde Suriye promlemi çözülür mü? Biz ABD'ye de Rusya'ya da söyledik. 'Fırat'ın Kuzeyi'ne PYD'de geçmeyecek' dedik ve PYD'yi iki kez vurduk.

O TOPLANTIYI İFŞA ETTİK

Kandil'e hangi istihbarat birimlerinin hangi telkinlerle gittiğini, Paralel Yapı dahil kimlerin Kuzey Irak'ta bu PKK'yı böyle bir çatışma döneminin başlaması için ikna etmeye çalıştığını, bunların hepsi de bizde mahfuz, hepsini biliyoruz. PYD'nin Suriye rejimiyle Haseke'de 28 Mayıs'ta, tarihini vererek, yerini vererek söylüyorum, yaptığı toplantıyı onun için ifşa ettik. Türkiye'yi rahatsız etmek için kimlerin PKK'yı bir çıbanbaşı gibi kullanmak istediğini biliyoruz.

 

 // Rasim DUMAN
PYD ve PKK, Kuzey İrak'ta kendileri icin en buyuk rakip olarak gordukleri KDP'yi ve onun lideri Mesut BARZANİ'yi de bitirmek istiyorlar. Zira M.BARZANİ, son birkac senedir Turkiye ile beraber hareket ediyor. ABD-İNGİLTERE- İSRAİL ittifaki bu durumdan hic hoslanmadi. Turkiye BARZANİ'ye sahip cikmali....
27 Ekim 2015 08:17
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler