YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Davutoğlu: O dev ayağa kalktı artık çöktürülemez
Türkiye'yi 13 yıldır yöneten AK Parti'nin, 5. Olağan Büyük Kongresi bugün yapıldı. Sabahın çok erken saatlerinden itibaren AK Partililer Ankara Arena'ya akın etti. Davutoğlu selonda coşku ile karşılandı. AK Parti'nin yeni sloganları dikkat çekti.
Davutoğlu: O dev ayağa kalktı artık çöktürülemez
13 Eylül 2015 / 03:10 Güncelleme: 13 Eylül 2015 / 14:46

Başbakan Davutoğlu konuşmasına Şehitlerimiz ve Mekke'de hayatını kaybeden Hacı adayları için Fatiha okutarak başladı. Dua sonrası gür sesle "Şehitler ölmez vatan bölünmez" diye haykırdı...

İşte Başbakan Davutoğlu'nun kongrede yaptığı konuşada öne çıkanlar;

Yüreğimiz kardeşlik kardeşlik, birlik birlik diye çarpıyor. Sizinle yürümek ne güzel. Sizinle konuşmak ne kadar güzel. Allah sizden razı olsun. Bizi aşkla muhabbetle kucaklayan bir kardeşten daha önemli ne vardır. Daha başlarken en gür sesle başlattınız. Hoşgeldiniz dediniz. Hoşbulduk. Ülkemizin her bir yanından muhabbet getirdiniz.

Cizre’de stoklanan silahları görmüyorlar

Cizre'de vatandaşlarımıza geçmişte terör baskısı uygulayanlar, şimdi orada stoklanan silahları, kazılan hendekleri görmüyorlar ve bizim hükümetimizin aldığı tedbirlere karşı söz beyan etmeye kalkıyorlar. Bilsinler ki; Cizre de aynen Keşan gibi ya da Bergama gibi ya da Of gibi Türkiye'nin kuzeyindeki, güneyindeki, batısındaki ilçeler gibi, Türkiye Cumhuriyeti'nin aziz bir toprağıdır ve her ilimizde, her ilçemizde mutlak surette kamu düzeni sağlanacak, kardeşliğimiz pekiştirilecektir.

Bunlar operasyonlarla temizleniyor

20 Temmuz ile 23 Temmuz arasında ülkemizi kaosa sürüklemek için harekete geçenlere karşı Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti olarak, devraldığımız ağır sorumluluğun farkında olarak net ve açık bir talimat verdik ve şunu söyledik, 'Türkiye'nin her köşesinde sadece ve sadece meşruiyet hakim olacak. Türkiye'nin her köşesinde kim vatandaşlarımızın huzurunu, sükununu bozmak ister, Türkiye'yi kaosa sürüklemek isterse onlara karşı en şiddetli ceza verilecek'. Ve o günden bugüne bunların Kuzey Irak'taki karargahları da Türkiye içinde odaklandıkları her merkez de her şer odağı da Türkiye Cumhuriyeti'nin ve onun meşru emniyet ve güvenlik güçlerinin operasyonlarıyla temizleniyor."

Kamu düzeni mutlak surette sağlanacak

Kamu düzeni mutlak surette sağlanırken, sivil vatandaşlarımıza Doğu'da, Güneydoğu'da yaşayan kardeşlerimize en küçük bir şekilde, demokratik hukuk devleti kuralları içinde en küçük bir zarar verilmeyecektir, kardeşlerimiz korunacaktır. Doğu ve Güneydoğu'daki vatandaşlarımıza sesleniyorum, sizler Hakkari'de hakkınız olduğu kadar Edirne'de de hakkınız var. Batı'daki kardeşlerime sesleniyorum, Kuzey'deki, Güney'deki kardeşlerime de, sizlerin Edirne'deki hakkınız kadar Hakkari'de de hakkınız var. Bu toprakların her bir santimetrekaresinde bütün vatandaşlarımızın hakkını, hukukunu koruyacağız."

2 önemli Genel Başkan Yardımcılığı daha kuruyoruz

"İki önemli genel başkan yardımcılığı daha kuruyoruz. Birisi, insan haklarından sorumlu genel başkan yardımcılığı diğeri de şehir, çevre ve kültür işlerinden sorumlu genel başkan yardımcılığı. Daha önce başka birimlerde deruhte edilen bu görevler, bugün başlı başına kendi birimlerini oluşturacak şekilde organize edilecekler. Yine tüzüğümüzle birlikte, bu dönemin, 25'inci dönemin kısa olması sebebiyle 3 dönem kuralına bazı istisnalar getiriyoruz."

 

DEV AYAĞA KALKTI ARTIK ÇÖKTÜRÜLEMEZ

Kurucu başkanlarımızdan Abdullah Gül'e selam olsun. Meclis başkanlarımıza selam olsun. Bu davada en üst görevden en alt göreve kadar herkese teşekkür ediyorum. Vaktimiz hayır olsun. Bu dev ayağa kalktı artık diz çöktürülemez. 

2003'TEN BU GÜNE SÜREÇ

İlk genel başkanımızı yasakladılar. 3 Kasım'da tek başımıza iktidar olmamızı engelleyemediler. 2003 ilk büyük kongremiz. Ak Parti iktidara gelmiş. Irak savaşı, AB ve Kıbrıs sorunu büyük sorunlarla karşılaşmış. Ne gelirse gelsin, kim ne yaparsa yapsın biz buradayız dedik. Ekim ayında başlayan ilk kongreyle birlikte ciddi zorluklar yaşadık, çok çetin mücadeleler gördük. Birer birer sorunların üzerine gidildi. 2004 yerel seçimlerden büyük bir zaferle çıktık. Ardından darbeler gündeme geldi. Duramaz iktidar kalamaz diyenler için AK Parti gücünü milletten aldı. Sözde Cumhuriyet mitingleri yaptılar.

2006 ikinci büyük kongremizde bu sefer yeni kadrolar yeni sınavlarla karşılaştık. Her sınav bize bir rahmet kattı. Zafer kattı. 2007'de E-muhtıraya maruz kaldık. 28 Şubat'ı yapanlar AK Parti'nin yolundan ayrılacağını zannettiler. O gün bu kadrodan öyle bir ses yükseldi ki millet buna izin vermez dedi.

Milletin dik duruşu AK Parti'nin zaferi oldu. Bu sefer Ak parti'nin içinden Cumhurbaşkanı seçilemez dediler. Bize destek veren milletimiz hep bu desteğini sürdürdü. AK Parti'nin bağrından bir cumhurbaşkanı çıkmasını istemeyenler bir kez daha bozguna uğradılar. Devletin en yüce makamı da halkın seçtiği bir bir isim tarafından dolduruldu. İlk milletin seçtiği kişi AK Parti kadrolarından geldi.

MİLLETİN İÇİNDEN GELENLERİ SUSTURMAK MÜMKÜN MÜ?

Çileyi istemeyen bizim içimize gelmesin. Zor günler arka arkaya geldi. Parti kapatma davaları açıldı. Kadrolar parti kapatma davasıyla da mücadele ettiler. Milletin bağrından çıkanları kapatmak mümkün mü? Milletin içinden gelenleri susturmak mümkün mü? AK Parti aynı hızla yoluna devam ediyor. 

2011'de Türkiye'de bir partinin en yüksek oyunu alarak yolumuza devam ettik. Hayırları fethetmeye devam ettik. 

PARALEL ÇETE BİR TEK ÇİVİYİ SÖKEMEDİ

2011'de Türkiye'de bir partinin en yüksek oyunu alarak yolumuza devam ettik. Hayırları fethetmeye devam ettik. 2013'ün Mayıs'ında Türkiye'nin en büyük projeleri için, IMF'ye son borçlarının da ödendiği günlerde birileri düğmeye bastı. Gezi olayları çıktı. Ardından 17-25 Aralık tuzakları kuruldu. Biz hayırları fethetmeye çıktık. Önümüzde kim durur. Paralel çetenin kurduğu tuzakları AK Parti'den bir tek çiviye sökemedi. Daha sonra 10 Ağustos 2014'te yeni bir zafere yürüdük. Görevi ondan almanın gururunu yaşadım. Daha sonra Kobani olaylarını çıkardılar. Daha sonra 7 Haziran seçimlerine gittik. İlk günkü aşkla birlik diyoruz, dirlik diyoruz, kardeşlik diyoruz. 

ÇAKALLAR PUSLU HAVALARI SEVER

 7 Haziran sonuçlarının çıkardığı tablo Çakallar puslu havaları sever, 7 Haziran sonrası havayı puslu sandılar ve ortaya çıktılar. Karşılarına ise Anadolu'nun AK kadroları çıktı. , Anadolu yiğitleri ayağa kalktı. Sandılar ki bu ülke sahipsiz. Bugün milleti bölenler, baskı zulüm uygulayanlarla terör örgütünün zihniyeti aynıdır. Ne terör örgütüne ne de dikta düşüncelerine prim vermeyeceğiz. Ayrıştırıcı tutumlara karşı AK Parti her zaman milli birliğin yanında oldu. 

Bütün milletime sesleniyorum. Türkiye kendi içindeki hainlerle de dışındaki düşmanlarla da mücadele etme gücüne ve kararlılığa sahiptir. Kim ayrıştırıcı bir tutum sergilerse onun karşısında olacağız. Bu operasyonlar hiçbir zaman 90'lı yılların operasyonlarıyla ilişkilendirilemez. O yıllarda mezrasına çıkamayanlar vardı, kendi anadilinde ağıt yakamayanlar vardı. Şimdi Türkiye özgürlüklerle tanıştı. Kürtlerin devleti neresi diye soruyorlar. Türklerin de Kürtlerin de alevilerin de devleti Türkiye Cumhuriyetidir. 

Davutoğlu salona girmeden de konuşma yaptı

"Sefere hazır mısınız?"

Kongre salonuna gelen Davutoğlu dışarda bekleyen partililere seslendi.

Davutoğlu'nun konuşmasından öne çıkan başlıklar şöyle:

Biz biriz, beraberiz ve hep birlikte Türkiye'yiz. Biz böyle zor zamanlarda ak bayrağı al bayrağı yüceltenlerle sizlerle gurur duyuyoruz. Varlığınızla varlığımızı pekiştirdiniz. Allah sesimizi gür eylesin. Allah bastığımız toprağı kadim ve güçlü eylesin. Allah bize aziz şehitlerimizin emanetini bize taşıma gücü eylesin. Şer, terör odaklarına karşı yürüyen sizler Ankara'ya yiğitlerin emanetine güç vermeye geldiniz.

7 Haziran sonrası çok çaba harcandı dışardaki odaklarla birlikte düğmeye bastılar AK Parti iktidarının bütün kazanımlarını yok etmek için harekete geçti. AK Parti 1 Kasım'da yeni bir Türkiye için harekete geçiyor. AK Parti kadroları istikbal için yürüyor.

Şehitlerin emanetini ayakta tutacak mıyız? Bu aziz gençlere izzetli ve onurlu bir gelecek kuracak mıyız? Sefere hazır mısınız? Büyük Türkiye hedefine yürüyor muyuz? İşte ak yürekler. Millet yürek istediğinde yürek ortaya koyar.

Müziksiz coşkulu karşılama

Konuşmasının ardından salona geçen Davutoğlu ve eşi Sare Davutoğlu binlerce partili tarafından coşkuyla karşılandı. Davutoğlu partilileri selamladı. Şehitlere saygıdan dolayı karşılamada müzik kullanılmadı.

"Yakın ışıkları Türkiye aydınlansın"

AK Parti Kongresi'nde salon, sloganlarla süslenmiş durumda. Salonda "Lafa değil, icraata bakarım", "yakın ışıkları Türkiye aydınlansın", "Tek millet, tek bayrak, tek devlet, tek vatan" sloganları dikkat çekti.

 

akp ye devam
 // adem polis
akp den baskasi yalan...
12 Eylül 2015 12:52
yürü hocam
 // ofli
yuru hocam arkandayiz...
12 Eylül 2015 12:17
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler