YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Davutoğlu: O belediyeler ihanetin hesabını verecek!
Başbakan Davutoğlu, teröristlere destek veren belediyelere sert çıktı. Davutoğlu, "Bu ihanetlerin hesaplarını verecekler" dedi.
Davutoğlu: O belediyeler ihanetin hesabını verecek!
06 Ocak 2016 / 12:57 Güncelleme: 06 Ocak 2016 / 16:25

Başbakan Ahmet Davutoğlu Ankara'nın 2016 projeleri programında konuştu.

Davutoğlu teröristlere destek veren belediyelere çok sert tepki gösterdi, "ihanetin hesabını verecekler" dedi.

İşte Başbakan Davutoğlu'nun o açıklamaları;

İHANETİN HESABINI VERECEKLER

Başbakan Davutoğlu: "Çıkmışlar 'özerklik, öz yönetim' gibi son derece illegal birtakım yapılardan bahsediyorlar. Soruyoruz şimdi, 'özerklik' diyorsun, bunun bölgeyi geliştireceğini iddia ediyorsun ama sana 'vatandaşa harca' diye emanet edilen paraları yatırımdan başka her şeye harcıyorsun. Vatandaş hizmet bekliyor, bu beyefendiler ise çukurlar kazıyorlar, barikatlar kuruyorlar, birtakım imkanları sadece bunlara harcıyorlar.  Sonra da yerel yönetimlere imkan tanınmış olsa bunlar hizmet edeceklermiş gibi ortaya çıkıyor. Vatandaşların bunlardan hesap sorması lazım. Yatırım, hizmet, icraat yok ama şiddet, terör, barikat, hendek her türlü illegal yapı var.

Bunların derdi imar etmek, şehirlerimizi mamur etmek değil. Bunların derdi bölge insanımızı mutlu, huzurlu, müreffeh yaşatmak da değil. Bunların derdi bir çivi çakmak, yeni bir eser ortaya koymak da değil. Varsa yoksa ideoloji, polemik, yalan, kara propaganda ve terör. Milletin emaneti mali kaynakları yine millet için kullanmak yerine, izini sürmekte zorlanılan karanlık mecralara harcıyorlar. Teröristin kazması, greyderi, kamyonu, iş makinesi bunlardan. Bazıları terör örgütünün lojistik merkezi gibi çalışan bu belediyelerin yöneticileri elbette ki bütün bu ihanetlerin, yanlış uygulamaların hesabını verecekler

TEK TEK HESABINI SORACAĞIZ

Mardin Büyükşehir Belediyesi'nin toplam giderinin yüzde 62,6'sı personele harcanıyor. Oysa Türkiye ortalamasında bu, yüzde 11,7. Bu personel ne yapıyor, hangi hizmeti yerine getiriyor ki personel giderleri yüzde 60'ın üzerinde  Bu personel giderlerinin nereye gittiğini tek tek araştıracak ve hesaplarını soracağız."

ya gereğini yapın yada...!!!
 // Muhafız
Bu vatan hainlerine karşı bir an önce ya gereğini yapın yada müsade edin birileri bu vatan hainlerinin anladığı dilden konuşup gereğini yapmasına müsade edin...!!!Bu milletin sabır taşı çatlamak üzere olduğunu bilin...!!!Bu teröre destek veren vatan haini belediye başkanlarına karşı bir an önce gereğini yapın inanın yoksa birileri devreye girmek zorunda kalacak,işte ozaman kaçmaları bile fayda etmeyecek...!!!bunu artık herkes anlasın...!!!...
06 Ocak 2016 Çarşamba 20:02
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler