YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Davutoğlu o anısını anlattı: Beni çok fena dövdüler!
Başbakan Ahmet Davutoğlu İstanbul Erkek Lisesi'nde okuduğu yıllarda "Mehmet Akif'in 'Çanakkale' şiirini okuduğu için solcular tarafından dövüldüğü söyledi.
Davutoğlu o anısını anlattı: Beni çok fena dövdüler!
26 Eylül 2015 / 16:07 Güncelleme: 26 Eylül 2015 / 16:11

Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun İstanbul Erkek Lisesi'nde okuduğu yıllarda "Mehmet Akif'in 'Çanakkale' şiirini okuduğu için solcular tarafından dövüldüğünü" söylediği ileri sürüldü.

Star gazetesi yazarı Ardan Zentürk'ün haberine göre Davutoğlu olayı şöyle anlattı:
 
"İstanbul Erkek yatılısı, o yıllarda sağ-sol diye bölünmüştü ama, bizim gibi, Batı düşünce sistemi ile doğunun geleneklerini birleştirmeye çalışan çocuklar yüzde 10 bile değildi, ağabeyler o günlerin sol sloganları ile her şeye hakimdiler. O zaman 14-15 yaşındayım, yine böyle beyin yıkama toplantılarından biri, sürekli onlar konuşuyor, bizler dinlemek zorundayız, sonra işte laf olsun diye biz küçüklere de söz verdiler, ben de kalktım, Mehmet Akif Ersoy’un Çanakkale şiirini başından sonuna ezbere, bağırarak okudum, sonuna kadar dinlediler, devamında fena dövdüler."

 // Rasim DUMAN
Ege'deki "12 Adalar"in Yunanistan'a verilmesi hazin bir hikayedir ve ben bu isin nasil oldugunu, Kadir MİSİROGLU'nun LOZAN ZAFER Mİ HEZİMET Mİ isimli muhtesem eserinden okumustum. 1974 senesi ve Ortaokul 3. Sinifta idim. Edebiyat dersimizde bir mevzu acildi ve ben "Ege adalari" tabirini kullandim. Zira bu adalarin Yunanistan'a verilmis olmasini hazmedemiyordum. Sen misin bunu soyleyen ; Edebiyat ogretmenimiz beni cok fena dovmustu....
26 Eylül 2015 16:55
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler