YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Davutoğlu: "Molotof Kemal ne derse desin..."
Başbakan Ahmet Davutoğlu, AK Parti Giresun Kongresi'nde konuştu. Davutoğlu; "Molotof Kemal ne derse desin molotof kokteyline izin vermeyeceğiz." dedi.
Davutoğlu: "Molotof Kemal ne derse desin..."
14 Şubat 2015 / 16:45 Güncelleme: 14 Şubat 2015 / 17:56

Başbakan Ahmet Davutoğlu," Biz hedefimizi belirlerken milletten güç aldık. Bizim arkamızda milletimiz, gönlümüzde Rabbimiz var. 7 Şubat'ta Cumhurbaşkanımız Paralel Yapı'ya karşı dimdik ayakta durdu. Bu komplo sadece AK Parti hükümetine değil, hedef Türkiye Cumhuriyeti Devleti." dedi.

"İnsanları sokağa değil, sandığa çağır"

Kılıçdaroğlu, insanları çağıracaksan sokağa değil, sandığa çağır. Paralel yapının başı New York Times'da makale yazıyor. 'Molotof Kemal' aynı gün TBMM'de direnmeye çağırıyor.

Biz Türkiye Cumhuriyeti Devleti olarak bize sığınmaya gelen masumları ele terk etmedik. Biz, 'Bize yardım edecek kimse yok mu?' diyenlerin yanındayız.

Sakarya depreminde kardeşine yetişemeyen bir devletten, 2 milyon mülteciyi ağırlayabilen kudretli bir devlet çıkardık.

"Molotof Kemal ne derse desin..."

Elinde molotofla gelen herkesi durdurmaya kararlıyız. Kim ne yaparsa yapsın biz uyuşturucu ile mücadele edeceğiz. Doğu Karadeniz'in alt yapısını tümüyle değiştirip, geliştireceğiz. Bizim vizyonumuz büyüktür.

Kızlarımızı yakan molotof kokteyli ile saldıranların karşısındayız. Molotof Kemal ne derse desin molotof kokteyline izin vermeyeceğiz.

"Tilki gölgesine sığınmadık"

Başbakan Davutoğlu, olağanüstü kongrenin yapıldığı 8 Kasım'dan sonra hükümeti kurduklarını, bir taraftan hükümet programı gereğince ekonomik paketleri ve diğer hükümet hizmetlerini yürütmeye başladıklarını, diğer taraftan da AK Parti'nin kongrelerinin startını verdiklerini, şu ana kadar 46 ilde kongreye katıldığını söyledi.

İl kongrelerinin sonuncusunu Giresun'da yaptıklarını belirten Davutoğlu, şunları kaydetti:

"Bu 46 kongrede, ayrıca açılışlar ve diğer faaliyetler vesilesiyle ziyaret ettiğim toplamda 61 ilde gördüğüm şey, Türkiye 7 Haziran seçimlerine hazır, AK Parti 7 Haziran'da yeni bir destan yazmaya hazır. AK Parti kadroları bir kez daha Türk demokrasisinde, 'Yeter, söz de karar da milletindir' demeye hazır.

Biz diğer parti liderleri gibi yapmayız. MHP kongreler yapıyor, Sayın Bahçeli hiçbirine katılmıyor. CHP Genel Başkanı, şimdi ben ona artık molotof Kemal diyeceğim, molotofu savunduğu için... Gittiği yerlerde kahve sohbetleriyle yetiniyor. Onlar küçük hesaplar içinde Ankara'da siyaset yaparken, biz tam da Giresun'un, davanın ilk günlerinde verdiği desteğin ruhuna uygun bir şekilde alana, meydana çıktık. Tilki gölgesine sığınmadık, er meydanına, milletin meydanına çıktık ve her ilimizde büyük bir coşkuyla milletimizle buluştuk. Bazen Van'da, bazen Eskişehir'de, Muğla'da, Artvin'de, Trakya'da, Tekirdağ'da, Edirne'de Türkiye'nin her yerinde aynı mesajı verdik. Hamdolsun, AK Parti hareketinin farkı burada."

 

AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler