YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Davutoğlu: Milli Uzay Ajansı geliyor
Başbakan Ahmet Davutoğlu İstanbul aday tanıtım toplantısında konuştu.
Davutoğlu: Milli Uzay Ajansı geliyor
17 Nisan 2015 / 16:03 Güncelleme: 17 Nisan 2015 / 18:23

Başbakan  Ahmet Davutoğlu, "Liderlere sesleniyorum. Siz de kendi sözleşmenizle çıkın. Ama kesinlikle hakarete dayalı bir söylem yürütmeyin" dedi.

İşte Davutoğlu'nun konuşmasından satır başları;

Kılıçdaroğlu'na millet demeyi öğrettik

Bütün bu kampanyada bile güzel bir şey oldu Kemal Kılıçdaroğlu'na bile millet demeyi öğrettik ilk defa millet dedi" ifadelerini kullandı

İlk milli muharip uçak 2023'te Türkiye semalarında uçacak

"Önümüzdeki dönemde ilk milli muharip uçak inşallah 2023'te Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin semalarında uçacak. Son Savunma Sanayi İcra Komitesi'nde projeyi onayladık, tasarım aşamasına geçiyoruz. 2023'te Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin semalarında bütün dost ülkelerin semalarında bizim milli muharip uçağımız uçacak. 2019'da bunun bir ön aşaması olarak milli eğitim uçağımız Hürkuş uçmaya başlayacak. İlk defa milli bölgesel yolcu uçağını en geç 2022-2023'e kadar inşa etmiş olacağız. Yani yüzde yüz Türk yapımı bölgesel yolcu uçağı, eğitim uçağı ve milli muharip uçağını Türk semalarında görecekler" 

Mili Uzay Ajansı geliyor

Seçimden sonra çıkaracağımız ilk kanunlardan birisi Mili Uzay Ajansı'nın kurulmasıdır. Milli olmak milli sanayi ile olur

Milli yüksek hızlı tren müjdesi

Milli yüksek hızlı treni 2018'de Türkiye kendisi yapacak

"Yargıyı yeniden yapılandıracağız"

Davutoğlu, "Bugün açıkladığımız yargıda reform stratejisiyle yargıyı yeniden yapılandıracağız. Yargıda ayrımcı yapılanmaya izin vermeyeceğiz. Yargıda da Paralel Yapı'nın izlerine rastlanmayacak" dedi.

- Türkiye'yi yeni bir vizyonla yeniden inşa ediyoruz. 

- Milli botanik bahçesi kuruyoruz.

- HDP'nin meselesi Türkiye'de kaos oluşturmak

Ayrıntılar geliyor...

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler