YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Davutoğlu konuşmasını Kürtçe tamamladı
Başbakan Ahmet Davutoğlu Suruç'ta konuştu. Davutoğlu Kobani bize tarihin mirasıdır Kobani'ye sahip çıkacağız ifadelerini kullandı. Davutoğlu konuşmasını Kürtçe " Hûn bi xêr hatin xwîşk û birayên min" sözleriyle bitirdi.
Davutoğlu konuşmasını Kürtçe tamamladı
26 Kasım 2014 / 16:16 Güncelleme: 26 Kasım 2014 / 16:18

Başbakan Ahmet Davutoğlu partisinin il başkanları toplantısı sonrası Suruç'taki kampa geçti. Burada ölge okulunda konuşan Davutoğlu Kobani'nin ve Suruç'un kardeş olduğunu söyledi.

Bölge halkarının kardeş olduğunu vurgulayan Davutoğlu "Bu vesile ile Kobanili kardeşlerimi bağrına basan Suruçlulara teşekkür ederim. Allah Kobani'yi ve Kobanili kardeşlerimizi korusun. Bütün komşu şehirler ve kasabalar bize tarhihi miraslardır ve buna sahip çıkmaya kararlıyız" dedi. 

Konuşmasını Kürtçe tamamladı

Davutooğlu konuşmasını Kürtçe "O zamana kadar bizim misafirimizsiniz. Suriye barışa kavuştuğunda her biriniz bizim birer temsilcimiz olacaksınız. Suruçlu ve Urfalı kardeşlerimizi de teşekkür ediyorum. Allah Kobani ve Kobanili kardeşlerimizi korusun. Kobani bizim emanetimizdir. Hûn bi xêr hatin xwîşk û birayên min(hoşgeldiniz Kobanili kız ve erkek kardeşlerim)" sözleriyle tamamladı. 

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler