YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Davutoğlu koalisyonda Pensilvanya'yı işaret etti
Partisinin Eskişehir kongresinde konuşan Başbakan Ahmet Davutoğlu, muhalefetin koalisyon arayışı içerisinde olduğunu söyledi ve yeni bir tartışma konusu olacak bir iddiada bulundu. Davutoğlu'na göre Türkiye'deki koalisyon arayışını Pensilvanya yönetiyor.
Davutoğlu koalisyonda Pensilvanya'yı işaret etti
07 Aralık 2014 / 19:30 Güncelleme: 07 Aralık 2014 / 20:00

AK Parti'ye karşı gerçekleşmesi muhtemel koalisyonlar için muhalefete de seslenen Başbakan Davutoğlu, hepiniz birlikte gelseniz de hepinize demokrasi dersi vermeye hazırız, ifadelerini kullandı.

"Koalisyonu Pensilvanya yönetiyor"

"Şimdiden koalisyon arayışlarına başladılar. Kılıçdaroğlu Diyarbakır'da HDP ile koalisyon olabilir dedi. Baktılar ki tek tek başa çıkamıyorlar. Yavaş yavaş birbirlerine yaklaşıyorlar. Bir baktık MHP, CHP'den daha çok tek parti dönemine sahip çıkmaya başladı.

CHP'den önce MHP cevap veriyor. Koalisyon arayışları var. Bu koalisyonları yurt dışından yönetmeye çalışan Pensilvanya var. Bu paralel yapı Kılıçdaroğlu'na bilgiler ve sözde belgeler veriyor. Kılıçdaroğlu MİT'e çatmaya çalışıyor. 

"Hepiniz birlikte gelin"

"Tek tek gelmeyin hepiniz birlikte gelseniz de hepinize demokrasi dersi vermeye hazırız. Yurt dışındaki akıl hocaları ve yurt içindeki işbirlikçileri hep birlikte el ele verseler de hepsini yenmeye ve demokrasi dersi vermeye hazırız.

Çünkü bizim yolumuz aşk yoludur biz yorulma bilmeyiz. Onlar Ankara'da nutuk atarken biz vatanı karış karış dolaşırız. Onlar Ankara'da otururken biz Somali'de Myanmar'da Filistin'de gözyaşı sileriz. Saraybosna'da Üsküp'te bir tek taş sökülse rüyamıza girer."

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler