YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Davutoğlu: Kiralık eşkıyalar meclise giremeyecek!
Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Dokunulmazlıkların görüşüldüğü Anayasa Komisyonu'na bu malum parti dışarıdan paralı provokatörler soktular. O kiralık vandallar, milli iradenin tecelligahı olan TBMM'deki o toplantılara giremeyecekler" dedi.
Davutoğlu: Kiralık eşkıyalar meclise giremeyecek!
30 Nisan 2016 / 15:52 Güncelleme: 30 Nisan 2016 / 21:28

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Muş'un 99. kurtuluş yıldönümü sebebiyle, Belediye Meydanı'ndaki kutlama töreninde konuştu.

İşte Davutoğlu'nun açıklamalarından satır başları:

BİZ MALAZGİRT TUHUNU İHYA ETMEK İÇİN YOLA ÇIKTIK

Biz Malazgirt ruhunu yeniden ihya etmek için yola çıktık. Alparslan, Selahattin'den nasıl ayrılamazsa biz de birbirimizden ayrılamayız.

Alevi dediler, Kürt dediler, başörtülü dediler bu milleti ötekileştirdiler. AK Parti ile ayrımcılık bitti, AK Parti ile vesayet bitti. Bu ülkede yaşayan herkes bu milletin eşit ve özgür yurttaşı olmuştur. 

BAŞÖRTÜSÜ YASAĞINI HORTLAMAMAK ÜZERE KALDIRDIK

78 milyonun kardeşliğini pekiştirme çabası içinde olduk. Ne kadar yasak varsa hepsini kaldırdık. Farklı dil ve lehçelerin öğretilmesi önündeki engelleri kaldırdık. Kürtçe bölümler açtık üniversitelerde. OHAL uygulamasına son verdik.

Başörtüsü yasağını bir daha hortlamamak üzere kaldırdık. DGM'leri kapattık, faili meçhulleri sona erdirdik. Biz daima adaletin, demokrasinin, özgürlüklerin yanında olduk, her türlü yasakla mücadele ettik.

MİLLETİN KAYNAĞI, MİLLETE HİZMET OLARAK DÖNÜYOR

1 Kasım'da bu şehadetinizle bize destek verdiniz. Biz de sizi yüreğimizden ayrı tutmadık. Millet ne derse bugün o olur. Milletin kaynağı, millete hizmet olarak dönüyor. 14 yıllık AK Parti döneminin büyük yatırımlarına devam ediyoruz.

Birileri sizi karamsarlığa sevk etmeye çalışabilir, ama siz Türkiye'nin nasıl kalkındığını görüyorsunuz. Bırakın onlar kirli operasyonalrına devam etsin. Biz aydınlık gelecek için sizlerle yürümeye devam edeceğiz. 

DOKUNULMAZLIKLAR GÜNDEME GELİNCE DİLEKÇE VERDİLER

Malum terör destekçisi kişiler, 1 Kasım öncesi bizi imtihan edercesine dokunulmazlıklar gündeme gelince dilekçe verip kendi dokunulmazlıklarının kaldırılmalarını istediler.

Amaçları şov yapmaktı. Şov yaptılar, 'dokunulmazlıklarımızı kaldırın' dediler. Şimdi biz dedik ki, 'hodri meydan, tüm dokunulmazlıklar kalksın, dokunulacak.' Eğer onlar 'tüm dokunulmazlıklar kalksın' diyorsa biz de 'kalksın, gelin bu meydana' dedik. Birden paçaları tutuştu.

Şimdi de dağdaki, sokaktaki terörü Meclis'e taşımaya çalışıyorlar. Utanmasalar Anayasa Komisyonu'nun önüne de çukur kazacaklar, barikatlar kuracaklar. Yok öyle yağma. Sizin kazdığınız çukurlarda, sizin terör yapılanmanızı yok edeceğiz.

KOMİSYONA PROVOKATÖR SOKTULAR

Dokunulmazlıkların görüşüldüğü Anayasa Komisyonu'na bu malum parti dışarıdan paralı provokatörler soktular. Neymiş, danışmanlarıymış. Gördük ne olduklarını. Bunların hepsi kiralık vandallar, eşkıyalar.

O kiralık vandallar, milli iradenin tecelligahı olan TBMM'deki o toplantılara giremeyecekler, bir daha o toplantılara, o salonlara o kiralık eşkıyalar asla giremeyecek. Görüntüleri gördünüz. O kiralık provokatörler için yargı sürecinin başlayacağını da bilin. Bu tipleri Meclis'in kapısının önünden bile geçirmeyeceğiz.

DOKUNULMAZLIKLAR CHP'NİN EN BÜYÜK SINAVI

CHP'ye sesleniyorum, dokunulmazlıklar konusu sizin de büyük sınavınız. CHP'nin oyu ne yüzde 1 mi? Bunlar yüzde 1'lik partiler. Hergün birkaç milletvekili dokunulmazlığa destek vermeyeceğini söylüyor. Ucuz kahramanlığa gerek yok.

CHP terör destekçisi mi, değil mi? Herkes görecek. Bu ülkenin her meselesi, siyasetin de meselesidir. Muhalefetten bu yaklaşımı hiç görmedik, bugün de göremiyoruz. Anamuhalefet partisi lideri terör örgütünün ürettiği dezenformasyonu pazarlıyor.  

KILIÇDAROĞLU KADAR YALAN SÖYLEYEN LİDER AZ GÖRÜLMÜŞTÜR

Türk siyaseti Kılıçdaroğlu kadar yalan söyleyen bu kadar lider az görmüştür. Aslını defalarca anlattığımız konular iftira etmeye devam ediyor. 

Suriye'de yaşananların ardından, Suriyeli kardeşlerimize en sıcak ilgiyi gösteren Kilis'e provakatif dille yaklaşıyor. 

O kardeşlerimizi Suriyelilere karşı kışkırtmaya çalışıyor. Nifak sokmaya çalışıyor. İnsan denir mi, insani bir tutum denir mi? Böyle bir insani meseleyi suistimal ediyor. 

Kilis halkı sizin gibi insafsız bir karaktere sahip değil. Bu milletin mayasında iyilik var. 

SURİYELİLERİN VERGİ VERMEDİĞİ İDDİASI YALAN

Kılıçdaroğlu diyor ki, 'Suriyeliler iş yapıyor, vergi vermiyor' diyor. Suriyelilerin vergi vermediği iddiası yalan. 

Suriyeliler vergisini ödüyor. Bizim vatandaşlarımızla, Suriyeliler arasına nifak sokup, huzursuzluk çıkarmak istiyor. Bu nifaklar o roketler kadar tehlikelidir. Biz o insanların dramına sahip çıkıyoruz. 

Kilis'te yaşayan kardeşlerimizin güvenliği için her türlü tedbiri alıyoruz. Biz ne Kilis'i, ne Muş'u, ne Diyarbakır'ı mağdur ederiz. 

DÜN HALEP'TE CUMA NAMAZI KILINAMADI

Bölge üzerinde menfaat ve güç hesapları yapanlar için insanın önemi yok. Suriye'de yaşananları görüyorsunuz. Cuma namazı kılınan ülkeler hürdür. Kılınamıyorsa orada esaret vardır. Dün Halep'te cuma namazı kılınamadı, camilere gidilemedi, hutbe okunamadı. 

Halep'i esir edenler, bilsin ki Muş gibi bir gün özgür olacak. Rus uçakları, hain uçaklar, işgalci uçaklar sivil, çocuk, kadın demeden hastanenin üzerine bombalar yağdırdı. 

Moskova'da oturanlara soruyorum, size ne yaptı Suriye halkı? Niçin bombalar yağdırırsınız? O mazlumların elleri yakalarında olacak. Anadolu insanı o mazlumların yanında olacak. 

GÜCÜMÜZÜ KUT'ÜL AMARE'DEN ALIYORUZ

Biz gücümüzü Kut'ül Amare'den alıyoruz. Bağdat'ı savunmak için işgalci güçlere karşı verilen direniş bugün Halep'tedir. 100 yıl önce bölgemizi parçalamayı hedefleyenlere karşı Kut'ül Amare zaferine ulaşmıştır.

Bugün bölgemizi daha da bölmek isteyen Sykes–Picot takipçileri çıkıyor. Bu terör örgütü Suriye'de yaşananları bize yaşatmak istiyorlar. Al bayrak yerine bazı paçavralar getirmek istiyorlar.

Bu memleketin istiklalinin sembolu al bayrak ve cuma namazında okunan hutbedir. Yeni Sykes–Picot peşinde olanlar bölgeyi bölmeye çalışıyor. Onun için buradayız. 

NE YAPARSANIZ YAPIN ORTADOĞI'YU KARDEŞLİKTEN MAHRUM EDEMEYECEKSİNİZ

Dün Kut'ül Amare'de işgalcilere diz çöktürenlerin evlatları, yani bizler Halep'te yaşananlara izin vermeyeceğiz, ülkemizin bölünmesine izin vermeyeceğiz. Ne yaparsanız yapın Ortadoğu'yu kardeşlikten mahrum edemeyeceksiniz.

Bu zulümlerin adı savaş bile değil. Bugünün Halep'i bombalayanlarda onur ve haysiyet yok. Bunun bir örneğini de Afrin'de gördük.

İş makineleri üzerine cesetleri tehşir eden PKK'yı gördük. Terör örgütü oradan çıkacak kardeşlerimizle birlikte yaşacağız. Adaletten, özgürlükten bahsediyorlar ama vahşetin en adisini yapıyorlar. 

indirelim...
 // avşarelleri sarız
atırk dışardaki ve içerideki gancıkları birer birer üçer beşer çivilemeli çökertmeli ve indirmeliyi... ben hazırım.......
01 Mayıs 2016 Pazar 11:25
 // selçuk
Onlar zaten meclis te bu devletin bu milletin ekmeğini parasını yiyorlar sonrada ihanet ediyorlar. Bu ış kürsüler den konuşmakla olmuyor gereken neyse en kısa zamanda yapılmalıdır.Yoksa bu milletin sabrı taşar...
01 Mayıs 2016 07:59
SAYlN BAŞBAKANlM! ➷➷➷➷➷➷➷➷➷
 // Halîme Gözüpek
SİZ HELE ŞU MECLİSTE YUVALANAN YlLAN VE SlRTLANLARl TEMİZLEYİN, GERİSİ KOLAY.. ÖNCE ŞU ERKEKLİ-DİŞİLİ YlLANBAŞLARl!!!...
30 Nisan 2016 Cumartesi 17:40
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler