YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Davutoğlu: "Kimse bize demokrasi dersi veremez"
Başbakan Ahmet Davutoğlu, şehit Savcı Mehmet Selim Kiraz'ın başına silah dayalı şekilde fotoğrafını yayınlayan basın kuruluşlarına sert çıktı. Davutoğlu,"Mağdurun resmi açıkça verilmez. Bu tam bir sorumsuzluk örneğidir" dedi.
Davutoğlu: "Kimse bize demokrasi dersi veremez"
04 Nisan 2015 / 16:14 Güncelleme: 04 Nisan 2015 / 16:45

Başbakan Ahmet Davutoğlu, AK Parti Genel Merkezi'nde basın toplantısı düzenledi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu: "Avukatlarımıza, hukuk temsilcilerimize, yargı mensuplarına güvenimiz tamdır. Saygımız da tamdır. Bu konuda hiç kimse istismara yönelmemelidir. Burada söz konusu olan avukatlara yönelik bir tedbir değil, avukatlık kisvesi altında terör eylemlerine kalkışanları engellemeye yönelik bir tedbirdir." dedi.

"O basın organları önce kendi vicdanlarına sorsunlar"

"Bu basın yayın organları, bize dönük eleştiri yapmadan önce vicdanlarına bir sorsunlar, o sabah, o şehit ailesi neler hissetti?  O şehit ailesinin, o şehit savcımızın son resmini, yaşayan son resmini bu şekilde görmesi, onların ruh dünyalarına nasıl etki bıraktı ? Kimsenin buna hakkı yok."

"Bu olay yaşanmamış gibi davranamayız"

"Bu tecrübe bize göstermiştir ki bazı tedbirler alınması gerekir. Bu olay yaşanmamış gibi davranamayız. İki terörist, avukat sahte kimlikleri ve cübbeyle adliye sarayına girip, bir savcımızı şehit etmemiş gibi davranamayız. Artık herkesin de bunu anlayışla karşılaması ve sorumlu davranması lazım. Ama herkes de bilmelidir ki güvenlik söz konusu olduğunda adliye saraylarında, bunun da gereğini yapmak bizim görevimizdir, bu konuda kesinlikle kararlıyız."

"14-15 Nisan'da seçim beyannamemizi sunacağız"

"14-15 Nisanda adayların toplu tanıtımını yapacağız, hem de seçim beyannamemizi halkımızın takdirine sunacağız."

"Nerede olurlarsa olsunlar bunlara mutlaka ulaşılacak"

"Terör eylemi sırasında teröristlerin yurtdışı bağlantısı oldu. Nerede olurlarsa olsunlar bunlara mutlaka ulaşılacak.Bu soruşturmada 50'yi aşkın gözaltı var. Gerekli tüm tedbirler alınacak."

"Tedbir, avukatlık kisvesi altındakilere yöneliktir"

"Özel güvenlik çalışanları mağdur edilmeden bir düzenleme yapılacak. Bu düzenlemeyi avukatlarımızın güvenliği için de yapıyoruz. Alacağımız tedbirler avukatların da can güvenliğini teminat altına alacak. Baro'ya bu konuda duyarlı olmaları konusunda çağrıda bulunuyorum.

Bu olay yaşanmamış gibi davranamayız. Avukatlarımıza güvenimiz,saygımız tamdır.Tedbir, avukatlık kisvesi altındakilere yöneliktir. Bu konuda kesin kararlıyız. Kimse terreddüt duymamalıdır."

"Mağdurun resmi açık şekilde verilmez"

"Bu tür olaylarında mağdurun resmi açıkça verilmez. Mağdurun ailesi vardır, eşi vardır. Onların ruh halini düşünebiliyor musunuz? Bu basın organları bizi eleştirmeden kendi vicdanlarına sorsunlar.

Açıklamalarını okdudum, insani boyuta hiçbir değinme yok. Teröristlerin propaganda resimleri açıkça yayınlanmıştır. Bu toplumsal duyarlılık ve insani duyarlılık bakımından tam bir sorumsuzluk örneğidir.

Mağdurun resmi açık şekilde verilmez. Dünyanın hiçbir yerinde terörün propagandası şeklinde bir resim gösterilmez."

"Bize kimse demokrasi dersi veremez."

"Son yaptıkları açıklamada demokrasi dersi vermeye kalkıştılar. 12 Eylül'de, 28 Şubat'ta, AK Parti kapatma davasında, Ahmet Kaya hakkında hangi başlıkları attılar? Kendi arşivlerini açıp baksınlar.

Bize kimse demokrasi dersi veremez. Kendim ve ailem hakkındaki asılsız haberleri sineye çekerim. Ancak şehit bir savcının resmini cenazesinin kaldırılacağı gün yayınlayan bir tavrı sineye çekmeyiz."

Anlamazlar işitmezler takiii
 // Halil keleş
Ah ah dert büyük içten ah dert memleketin her tarafını sarmış satılmışlar virüs uyuz keçiler çobanları büyük emir alacak yeri bilmeyen hayvanlar ...
04 Nisan 2015 Cumartesi 21:35
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler