YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Davutoğlu: Kılıçdaroğlu'nun elinden tutup gösterin
Başbakan Ahmet Davutoğlu, 43 günlük miting programına start verdiği ilk şehir olan Erzurum'da halka hitap etti. Davutoğlu, "Kılıçdaroğlu'na hesabı, Bahçeli'ye milliyetçiliği, Demirtaş'a demokrasiyi öğreteceğiz" dedi.
Davutoğlu: Kılıçdaroğlu'nun elinden tutup gösterin
25 Nisan 2015 / 15:42 Güncelleme: 25 Nisan 2015 / 15:47

Başbakan Ahmet Davutoğlu, 43 günlük miting programına start verdiği ilk şehir olan Erzurum'da halka hitap etti. Davutoğlu, "Kılıçdaroğlu'na hesabı, Bahçeli'ye milliyetçiliği, Demirtaş'a demokrasiyi öğreteceğiz." dedi.

İşte Başbakan Davutoğlu'nun Erzurum mitingi konuşmasından satır başları:

7 Haziran'da yeni bir destan yazmaya hazır mısın Erzurum? 

Bugünden itibaren 70'i aşkın vilayetimizde mitingler, kampanyalar yapacağız. Kazasız, belasız olmasını diliyorum. Eğer biz bugün buradaysak Erzurum Kongresi'nin yiğit insanlarına borçluyuz. Biz dedelerimizi anarken birileri de başka ülkelerin başkentlerinde bize tuzak kuruyor. Biz tarihimizle, ecdadımızla gurur duyduk, gurur duyuyoruz.

Papa Endülüs'te katledilen Müslümanların, Yahudilerin hesabını versin. Biz arşivlerimizi açarız kim bizimle konuşmak isterse konuşuruz. Bizimle konuşmak isteyen de göz hizasında konuşacak. Tepeden bakmayacak. Bu milletin şiarı merhamet ve vicdandır. 7 Haziran'da yeni bir destan yazmaya hazır mısın Erzurum? 

Şimdi IMF'yi biz idare ediyoruz

AK Parti iktidara gelmeden önce görünüşte bir iktidar vardı ama her şeye IMF karar veriyordu. Şimdi IMF'yi biz idare ediyoruz. Kılıçdaroğlu'nun o SSK'sında saatlerce beklenilen o günlerde, esnaf yazar kasalarını atıyordu. Şimdi soruyorum Türkiye'ye IMF memuru geliyor mu? Hasta adam dönemi bitti. Hastanelerde şimdi her an istediğiniz hizmeti alabiliyor musunuz? Eczanelerden istediğiniz ilacı şu an alabiliyor musunuz? İşte aradaki fark bu. Kılıçdaroğlu zihniyeti bunu anlamaz.

2002'de 70 Cent'e muhtaç bir ülke vardı. Şimdi yılda 3,5 milyar dolar mazlumlara veriyoruz. Bu topraklar bereketlendi. Başı örtülü, başı açık artık bu ülkede hiçbir ayrımcılık yapılmayacak. Biz muktedir Türkiye'nin peşindeyiz.  

Her şey milli olacak

2023'e kadar Türkiye semalarında %100 Türk yapımı savaş uçağı uçacak. Türkiye'de her şey milli, yerli olacak. Çünkü bize her yer Türkiye. Artık kimse Çanakkale Boğazı'na gelmeyi düşünmek değil hayal bile edemeyecek. AK Parti kaynak üretir, boşa laf sarfetmez.

Hızlı tren müjdesi

En kısa zamanda Erzurum'a 700 yataklı şehir hastanesi yapacağız. Erzurum-Erzincan-Kars hızlı trenini 2018'e kadar yapıp, hizmete sunacağız.

Baskıyla, şiddetle terörün, demokrasinin yanyana olamayacağını bilecekler, bilmezlerse biz öğreteceğiz.

 

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler