YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Davutoğlu, Kılıçdaroğlu'na öyle bir cevap verdi ki...
Başbakan Ahmet Davutoğlu, CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun Kobani tarifine cevap verdi.
Davutoğlu, Kılıçdaroğlu'na öyle bir cevap verdi ki...
18 Ekim 2014 / 08:50 Güncelleme: 18 Ekim 2014 / 09:02

Başbakan Davutoğlu, Kanal 7 ve Ülke TV'de ortak yayınlanan ''İskele Sancak'' programında gündeme ilişkin soruları yanıtladı.

Davutoğlu programda, Kılıçdaroğlu'nun Kobani açıklamalarına sert tepki gösterdi.

İşte Başbakan Davutoğlu'nun o açıklamaları

CHP heyeti 2013'te Esed'e gitti. Kamplara, Ceylanpınar'a gittiniz mi de şimdi vatana ihanet diyorsunuz. Biz oyunun sonunu görmek istiyoruz. Attığım her adımın nereye gittiğini görmeden o adımı atmam. Kobani'deki her bir kardeşimize sahip çıkmak bize tarihin bir emanetidir. Kılıçdaroğlu 1,5 milyon Suriyeli'nin başını okşamamış olabilir, ama biz 450 bininin eğitimiyle uğraşıyoruz. Alın Alman basınını zihinlerini çarpıştırın Kılıçdaroğlu'yla. Demirtaş'ı alın vurun ABD basınına, zihniyet aynı.

Kılıçdaroğlu'na öyle bir cevap verdi ki...

Dün bir programda Kılıçdaroğlu'nu izledim adama soruyorlar "Kobani nerede?" diye "Suriye'de bir kasaba bize sınırı var, heralde çatışmalar orda devam ediyor" diye bir cevap veriyor. O kadar dünya gündeminden uzak birisi düşünün ki 8 yaşındaki torunuma bu soruyu sorsanız heralde daha detaylı bir açıklama yapar. Ama Kobani son günlerde popüler olduğu için siyasete alet etmekten çekinmiyor.

 

HABER7

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler