YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Davutoğlu: Kılıçdaroğlu teklifimize destek vermek zorunda kaldı
Başbakan Ahmet Davutoğlu, milletvekili dokunulmazlıklarının kaldırılmasına konusunda yaptıkları teklife, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun destek vermek zorunda kaldığını söyledi.
Davutoğlu: Kılıçdaroğlu teklifimize destek vermek zorunda kaldı
15 Nisan 2016 / 13:55 Güncelleme: 15 Nisan 2016 / 14:10

Başbakan Davutoğlu, Kocaeli Gençlik Çalıştayı'nda konuşma yaptı.

Davutoğlu, dokunulmazlıklar konusunda meclisteki diğer üç partiyi eleştirerek bu konuda tüm AK Partili milletvekillerinin Meclis'e verilen teklifte imzası bulunduğunu hatırlattı. Davutoğlu, dokunulmazlıklar kaldırılması hakkında, "Muhalefetin de bir korkusu yoksa, hiç lafı uzatmadan bu teklife destek verecek ve yargı yolunu açacaklar." dedi.

"KILIÇAROĞLU DESTEK VERMEK ZORUNDA KALDI"

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun dokunulmazlıklar hakkında AK Parti'nin teklifine önce destek vermediğini, sonra ise destek vermek zorunda kaldığını ifade eden Davutoğlu konuşmasını şu şekilde devam ettirdi:

"Önce teklife destek vermeyeceğini söyleyen Kılıçdaroğlu, bizim grupta yaptığımız çağrı sonrasında destek vermek zorunda kaldı, gönüllü vermedi, destek vermek zorunda kaldı. Çünkü biz onlara hodri meydan deyince kaçacak delik kalmadı da ondan. Kaçacak hiçbir yerleri yok, nereye kaçarlarsa sonlara kadar takip eder, hesabı sorarız. Halbuki biz onlara dedik ki, 'bu teklifi birlikte verelim.' Birlikte teklif veremediler. 'Ortak imzayla verelim madem ki dokunulmazlıkların kaldırılmasını istiyorsunuz' dedik. Gelmediler, imza vermediler ama 316 yola çıkınca onlara da o yiğitlerin arkasına takılmak kaldı, onlar hep bizim arkamızdan gelecekler, hep bizim açtığımız yolda bizim arkamızdan gelecekler. Ama biz bir adım geri atmayacağız. Şimdi biz de milletimiz de oylamalar esnasında bu tutumun gereğini yapıp yapmayacaklarını göreceğiz."

Teröre destek veren milletvekillerinin dokunulmazlık zırhı arkasına saklanmalarına son verilmesi gerektiğini belirten Davutoğlu, Genel Kurul'da milletvekillerine bu tartışmaya son noktayı koymak için çağrıda bulundu.

"SEÇİMİ BİTİRDİK, KAMPANYA DEVAM EDİYORMUŞ GİBİ YOLLARA REVAN OLDUK"

Başbakan Davutoğlu, Diğer partiler herhangi bir şekilde böyle toplantılarla halkla bir araya gelemiyor. Onlar kendi kurultay oyunlarıyla meşgul. Biz ise seçimi bitirdik, sanki kampanya devam ediyormuş gibi yollara revan olduk." ifadelerini kullandı.

"ÇOCUĞA VE KADINA KARŞI KİM ŞİDDET UYGULARSA VAZİFENİZ ONU DURDURMAKTIR"

"Kadınlarımıza ve yaşlılarımıza hürmetten hiçbir zaman vazgeçmeyin" ifadelerini kullanan Davutoğlu şunları söyledi:

"Genç kardeşlerimin hepsine sesleniyorum; çocuğa ve kadına karşı kim şiddet uygularsa, kim gayriahlaki bir tavır içine girerse öncelikli vazifeniz onu durdurmak, bütün bu şiddete karşı en net tavrı sizin almanızdır. AK Parti gençleri, kadına karşı şiddet konusunda da öncü bir rol oynayacak, bundan eminim."

"23 TEMMUZ'DA GÜVENLİK BİRİMLERİNE VERDİĞİMİZ TALİMAT BUGÜN DE GEÇERLİDİR"

Terörle mücadele hakkında mücadelenin kararlı bir şekilde devam edeceğine dikkat çeken Başbakan Davutoğlu şu şekilde konuştu

"23 Temmuz'da bütün güvenlik birimlerine verdiğimiz talimat bugün de geçerlidir. Bu ülkenin şehirleri, ilçeleri, köyleri, ovaları, dağları, teröristlerden son santimetrekaresine kadar temizleninceye kadar mücadelemiz kararlı bir şekilde sürecek. Pervasızca teröre sözcülük yapanlar da adalet karşısına çıkarak, hesap verecek." 

"TERÖRE KARŞI CUMHURİYET TARİHİNİ EN YOĞUNLUKLU MÜCADELESİNİ VERİYORUZ"

Türkiye'nin teröre karşı Cumhuriyet tarihinin en yüksek yoğunluklu mücadelesini verdiğini vurgulayan Davutoğlu konuşmasına şöyle devam etti:

"Türkiye'de 35 yıllık mazisi olan teröre karşı Cumhuriyet tarihinin en yüksek yoğunluklu mücadelesini veriyoruz. DAEŞ ve PKK gibi eli kanlı terör örgütlerinin hedefinde yer alan Türkiye, dünyaya terörle mücadelenin nasıl yapılacağını da gösteriyor. Yürüttüğümüz etkin ve kararlı mücadele karşısında bölücü terör örgütünün düştüğü durum ortada. Operasyonlar karşısında artık bitme aşamasına gelen örgüt ve destekçileri, her sıkıştıklarında kendilerine manevra alanı oluşturacak yeni oyunlara yelteniyorlar. İşte camileri yakan, minarelerinden ezanı susturup kendi marşını çalan, Kur'an-ı Kerim'in içine bomba tuzaklayanların bir anda cuma namazını, üç ayları hatırlaması böyle bir oyundur."


AA

ne yaparsanız yapın,hepsine karşı olacağız'ı unutmayın.
 // hursit dilaver
bu desteği dün akşam bit tvde de verdi ve gülerek.. bu desteği göreceğiz. siz de CHP ile iş yapmanın ne olduğunu..1950de bir CHP mebusukürsüde DPye hitaben,'ülke için faydalı işlerinizde size yardımcı olacağız'demişti de,İSMET PAŞA hemen KALKARAK. NE DESTEĞİ, HEPSİNE KARŞI OLACAĞIZ HEPSİNE diye haykırmıştı..CHP budur sayın başbakan.. 2 sene önceki anayasa çalışmasında da gördünüz. şimidye kadar çıkardığınız bütün kanunların AYMye göndeerildiğini de..bence pek hayır beklemeyin bu işten....
15 Nisan 2016 Cuma 18:24
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler