YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Davutoğlu: "Kılıçdaroğlu okuma özürlü"
Başbakan Ahmet Davutoğlu, muhalefet liderleri Kemal Kılıçdaroğlu ve Devlet Bahçeli'yi kitap okumamakla eleştirdi.
Davutoğlu: "Kılıçdaroğlu okuma özürlü"
23 Mayıs 2015 / 14:34 Güncelleme: 23 Mayıs 2015 / 14:40

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Karabük mitinginde konuştu

Karabük mitinginde halka seslenen Başbakan Ahmet Davutoğlu; muhalefet liderleri Kemal Kılıçdaroğlu ve Devlet Bahçeli'yi kitap okumamakla eleştirdi. Davutoğlu;  "Ben kitap olmayan odada uyumadım. İki koku var ki cennet kokusu gibidir. Bir çocuk bir de kitap kokusu. Kitap kokusunu almayandan bereket olur mu?" dedi.

Kılıçdaroğlu çalıntı projeler hazırladı. Ona sormak vakti. Bırak hayali, bunlarla uğraşmayı. İzmir sel altında kaldı. Önce onu düzeltin. Şişli Belediyesi... CHP'liler birbirleri ile kanlı bıçaklı oldu.Sizin şu memlekette dikili ağacınız var mı? Bunu onlara sormak lazım. Mega projeleri ilk biz ilan ediyoruz ya heveslendiler.

“Kitap okuma özürlü"

Kılıçdaroğlu demiş ki Davutoğlu’nun kitabını okuyamadım. Okuma özürlü kitap okumayı bilmez. Bahçeli’ye de 'kitap okuyor musunuz' demişler. 'Arada sırada rapor okuyorum' demiş. Ben kitap olmayan odada uyumadım. İki koku var ki cennet kokusu gibidir. Bir çocuk bir de kitap kokusu. Kitap kokusunu almayandan bereket olur mu?

“Seçime kadar emekli meselesi var mıydı?"

Bunlar uyuyorlar bizim geldiğimiz yeri hayal etmeye çalışıyorlar. Kılıçdaroğlu ‘2019 yılında işsizliği sıfırlayacağım’ diyor. Başka bir yerde ‘2035 yılında işsizliği yüzde 5’e düşüreceğim’ diyor. Söylediği hiçbir rakamın aslı esası yok. Kılıçdaroğlu’nun bu seçime kadar emekli meselesi var mıydı? 12 yıl içinde biz emekli kardeşlerimiz için neler yaptık? En düşük SSK emeklisi maaşını 1070 lira yaptık. Emekli sandığından emekli olan vatandaşlarımız şimdi 1350 lira alıyor.

"Bunlara DHKP-C katıldı"

Bizim davamızda makam meselesi olmaz, mevki meselesi olmaz. Biz büyük, yeni Türkiye'nin neferleriyiz. 3 eski Türkiye partisi bir araya geldi, şimdi DHKP-C onlara katıldı. Önümüzdeki dönem geçmiş dönemlerden daha parlak olacak. HDP binalarına saldırı oldu Ak Parti'yi suçladılar. Bahçeli paralel çetenin yayın organları ile buluştu, Kılıçdaroğlu da ayaklarına gidip ziyaret etmişti, HDP de arka kapıdan görüştü. HDP saldırılarının failini bulacağız dedik ve bulduk. Biz bu vatanı eski Türkiye partilerine bırakmayız.

 // Rasim DUMAN
Sayin Basbakanim,Kemal mudurume haksizlik ediyorsunuz. Adamcagiz Tabiat Bilgisi, Aritmetik ve son olarak ta Alis Harikalar Diyarinda'yi okudu. Birazcik dunyayi tanima konusunda zayif, onu da Jules Verne'in 80 Gunde Devr-i Alem'ini okuyarak kapatacak. Bu hususta soz verdi, ALKİSLAYİN !!!...
24 Mayıs 2015 10:24
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler