YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Davutoğlu: "Kılıçdaroğlu o küçük aklıyla..."
Başbakan Ahmet Davutoğlu Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Spor Salonunda düzenlenen AK Parti'nin Rize İl Kongresi'nde konuştu.
Davutoğlu: "Kılıçdaroğlu o küçük aklıyla..."
20 Aralık 2014 / 12:53 Güncelleme: 20 Aralık 2014 / 13:33

Başbakan Davutoğlu, AB'nin, İstanbul merkezli "paralel yapı" operasyonuna ilişkin pazar günü hemen açıklama yaptığını, ama başka bir konu olsa karar alma süreçlerinin haftalarca sürebileceğini belirterek, "Konuyu saptırarak, sanki basına dönük bir operasyon yapılıyormuş gibi bunu dünyaya şikayet edenler ve bu şikayet üzerinden Türkiye'yi dışarıda mahkum etmek isteyenler bilsinler ki Türkiye her açıdan özgürlükler ülkesidir, demokratik özgürlüklerin korunduğu bir ülke olmaya devam edecektir" dedi.

Konuşmasında Kılıçdaroğlu'na da sert çıkan Davutoğlu sözlerini şöyle sürdürdü:

Daha siz Şişli'yi bile idare edemiyorsunuz

Başbakan Davutoğlu, "Düşünün, Şişli'de yaşananlardan sonra 4 dakika bu ülke yönetiminde bulunsalar, birbirlerini tehdit ederler, birbirlerinin koltuklarına göz dikerler, birbirleriyle mücadele etmekten milletin yüzüne bakamazlar. Daha siz Şişli'yi bile idare edemiyorsunuz." dedi.

Kılıçdaroğlu o küçük aklıyla...

Kılıçdaroğlu, bütçe görüşmelerinde küçük aklıyla aramıza görüş ayrılığı sokmaya çalıştı. Buradan tekrar söylüyorum, Sayın Cumhrubaşkanımızla aramızdaki ilişki siyasetle başlamadı, siyasetle bitez, ölümle de bitmez. Bu dünya ahiret kardeşlik davasıdır.

Manüplasyonla halkı aldatmaya çalıştılar, 14 Aralık'ta yargı sürecine 'gazeteciler tutuklanıyor' diye itiraz ettiler. Bir çete basın üzerinden de örgütlenerek kumpasla masum insanları mahkum etmişse, gereğini yapmak yargının görevidir. Basın mensupları dahil, toplumda kimse hesap vermez konumda değil. Milli iradeye yönelik her kumpasın hesabı sorulacak.

 

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler