YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Davutoğlu: Kılıçdaroğlu, eski Türkiye alışkanlıklarını hatırlattı
Başbakan Davutoğlu, TOBB Sektörel Ekonomi Şurası'nda konuştu. Davutoğlu'nun gündeminde Kemal Kılıçdaroğlu'nun seçim vaatleri vardı.
Davutoğlu: Kılıçdaroğlu, eski Türkiye alışkanlıklarını hatırlattı
21 Nisan 2015 / 12:13 Güncelleme: 21 Nisan 2015 / 14:46

Başbakan Ahmet Davutoğlu, TOBB Genel Merkezi'nde düzenlenen TOBB Sektörel Ekonomi Şurası'nda yaptığı konuşmada, 59 sektörden kadın ve genç girişimcilerin temsilcileriyle de görüşeceklerini, sektör bazında Türkiye'nin sanayisini geliştirmek, üretimi artırabilmek için yapılacakları ele alacaklarını söyledi.

Değişik sektörlerle bir araya geldiklerini, toplumsal nabızla ekonominin nabzının aynı frekansta atmasını sağlamaya çalıştıklarını ifade eden Davutoğlu, şöyle konuştu:

"Başlayacak olan kampanya hazırlıklarını yürütürken, bir taraftan da şeytan taşlarken tabiri caizse, 1915 olayları ile ilgili bugün dahil birçok telefon diplomasisi yapacağız. Türkiye'ye yönelen o haksız ve hepimizi isyana teşvik eden yani gönüllerimizden gelen seslerle tepki vermemize yol açan bu haksız ithamlar ve Türkiye'yi kıskaca almaya çabalarına karşı mücadele ediyoruz. Ama bu kampanya ve uluslararası mücadelenin arasında vakit bulup sizlerle, sektör temsilcileriyle buluşuyoruz. Çünkü biliyoruz ki Türkiye'yi kıskaca almaya çalışan bu çevrelere karşı en büyük direncimiz, tarihimize, kültürümüze olan bağlılığımız ve sağlam ekonomimizdir."

"Kılıçdaroğlu'na gerekli cevaplar verilecek"

Davutoğlu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, seçim vaatleri ile herkese eski Türkiye alışkanlıklarını hatırlattığını belirtti.

Eski Türkiye alışkanlıkları içinde çeşitli unsurlar bulunduğuna işaret eden Davutoğlu, şunları kaydetti:

"Nedir bu eksik Türkiye alışkanlıkları? Sahip olmadığın bir kaynağı dağıtacaksın. Söz vereceksin, konuşacaksın ama yapmayacaksın. Yarın ne olur diye bakmayacaksın, bugünü kurtarmaya çalışacaksın. Olabilecek en geniş koalisyon cepheleri oluşturmaya çalışıp bir şekilde iktidara tutunmaya çalışacaksın. Arkadaşlarımız, Kılıçdaroğlu'na gerekli cevapları tek tek alanlarında verecekler."

"Seçim ekonomisi uygulamadık, uygulamayacağız"

Seçim ekonomisi uygulamama konusunda karalı olduklarına dikkati çeken Davutoğlu, şöyle devam etti:

"Şunu yapabilirdik, 'Seçime gidiyoruz, herkese bol keseden bazı sözler verelim'. Ama bedelini yine halk öder. En ciddi ahlaki yozlaşma, ekonomide yapamayacağı sözü verip ya da iktidardaysa kısa dönemli hesap yapıp milletin uzun dönemli geleceğini riske etmektir. Biz bunu yapmadık, yapmayacağız. Ne olursa olsun seçim ekonomisi uygulamadık, uygulamayacağız."

"Şimdi Derviş ile niye konuştuğunu daha iyi anlıyoruz"

"Kaynağı belli olmadan vaat verdiğinizde, o vaatten istifade ettiğini zanneden kitleler bir müddet sonra en büyük bedeli öderler" diyen Davutoğlu, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Şimdi Kemal Derviş ile niye konuştuğunu daha iyi anlıyoruz, bu şeylerden önce. Çünkü bizim biriktirdiğimiz hazineyi boşaltacak, sonra da Kemal Derviş'i çağırıp IMF önünde nasıl borç dileneceğimizin hesabını da onunla yapacak."

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler