YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Davutoğlu ilk görüşmeyi o partiyle yapacak
Hükümeti kurma görevini aldıktan sonra açıklamalarda bulunan Başbakan Davutoğlu, ilk olarak CHP ile görüşeceklerini söyledi.
Davutoğlu ilk görüşmeyi o partiyle yapacak
10 Temmuz 2015 / 02:50 Güncelleme: 10 Temmuz 2015 / 08:16

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Yavuz Sultan Selim köprüsü inşaatı çalışanları ile bir araya geldiği iftar programında konuştu.

Davutoğlu'nun açıklamalarından satır başları;

"Sayın Cumhurbaşkanımız Anayasa'nın ilgili 116. maddesinin bir gereği olarak Meclis Başkanlık Divanı'nın oluşmasını müteakip bendenize yeni hükümeti kurma görevini verdi. Şu andan itibaren de bu görevi ifa etmek üzere çalışmalara başladık. Ramazan Bayramı'na kadar hükümet kurma çalışmalarının ilk turunu tamamlamayı planlıyoruz. Pazartesi, Salı ve Çarşamba günleri koalisyon için genel başkanlardan randevu talebimiz olacaktır."

İLK KILIÇDAROĞLU İLE GÖRÜŞECEK

Usul olarak ilk olarak Kılıçdaroğlu'ndan başlayarak çalışmaları başlatmaktır. Daha sonra ise Bahçeli ve Demirtaş'la görüşmektir. MHP ve HDP'nin milletvekili sayıları aynıdır ancak oy oranı olarak aralarından ciddi farklar vardır. Ondan dolayı HDP'den önce MHP ile göreceğiz. 

İKİNCİ TUR BAYRAMDAN SONRA

Ramazan Bayramı'na müteakip inşallah oluşacak atmosfere göre, oluşacak zemine göre, gerekmesi halinde ve teknik çalışmaları tamamladıktan sonra, ikinci tur görüşmeleri gerçekleştireceğiz. Hayırlı olmasını diliyorum.

(Bahçeli'nin sunduğu 4 şart) Özellikle ilk turda böyle koşullar sunulmaması gerekiyor. Ön şartlar ve kırmızı çizgileri uzlaşma için doğru bulmuyorum. Esas olan yüz yüze gelindiğinde görüşmeler.

Benim adım KARA MURAT.
 // Kara Murat
AK PARTİ PARA VERSE DİGER PARTİ BAŞKANLARINA ŞİMDİ KONUŞTUKLARINIZI SÖYLEYİN DESE KONUŞMAZLARDI KONUŞMAMALARI GEREKİRDİ....AMMA BUNLAR BEDAVAYA KONUŞTULAR EEE BUNUDA BİZ GÖRDÜK .....
09 Temmuz 2015 Perşembe 22:37
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler