YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Davutoğlu: Herkesle konuşuruz ama kimseye baş eğmeyiz
Başbakan Davutoğlu AK Parti Ardahan mitinginde konuştu. Kılıçdaroğlu'nun dün Ardahan'da "Ardahan'a ne yaptılar?" sorusuna yanıt veren Davutoğlu, Demirtaş için de ismine ihanet etti dedi.
Davutoğlu: Herkesle konuşuruz ama kimseye baş eğmeyiz
05 Mayıs 2015 / 13:37 Güncelleme: 05 Mayıs 2015 / 14:32

Başbakan Davutoğlu: "Biz herkesle tarihi konuşuruz ama hiçbir güç karşısında baş eğmeyiz. Bu tarih eğer yazılacaksa, Kafkas tarihi, Ahıska Türklerini de konuşmak lazım. Yiğit Ahıskalıların bir gece yarısı trenlere bindirilip nasıl Sibirya'ya gönderildiğini de konuşmak lazım."

Başbakan Davutoğlu'nun açıklamalarından satır başları,

- Bir dev ayağa kalktı. 2023'te dünyanın en büyük 10 ekonomisinden biri olacağız.

- AK Parti'de ayrım yok. Millet bize sandık size emanet. Ardahan'da 2'de 2 diyoruz. 1919'da Türkiye nasılsa 2002'de de böyleydi. İşgal altında değildik ama devletimizin gücü zayıftı. Avrupa'daki kardeşlerimizle beraberdik.

- Onlar şunu söylüyordu "Bu dev ayağa kalktı. Artık bu devi kimse diz çöktüremez."

- Buradan tüm Kafkas ülkelerine sesleniyorum: Kafkas barışı için elimizden geleni yaparız. Hiçbir güç karşısında boyun eğmeyiz.

- Demirtaş Selahaddin ismine ihanet etmiştir. Kabe ile Taksim'i kıyaslamıştır.

- Bu Kılıçdaroğlu'nun milli şefi 146 azeri kardeşimizi Sovyetlere teslim etti. Bu da onun izinden gidiyor. Azerilere dönek dedirten bir fikrin temsilcisisiniz.

- Dün buraya gelmiş diyor ki, Ardahan'a ne yapılmış diyor? Ardahanlılar ne yapıldığını çok iyi biliyor.

- Diğeri de Demirtaş hani şu Kudüs Yahudilerin diyen Demirtaş. Buna sana Selehaddin demeyeceğiz dedik. Hemen olayı başka bir yere çekmiş.
 - Hesap bilmeyen Kılıçdaroğlu diyor ki İstanbul'a Marmaray yaptılar. Ardahan'a ne yaptılar. Hey bre gafil. 70'li yıllarda kalmış solcu mantığıyla yatırımlarımıza karşı çıkıyorlar.

-  Ardahan'a neler mi yaptık?

- Ardahan'da üniversite yoktu. Doğalgaz yoktu. Kim getirdi? 62 km yol duble yolu kim yaptı? Ardahan'da su tesisi yoktu. Şimdi onu da yapıyoruz

- Şu anda Avrupa'nın en büyük tarım üreticisi Türkiye bununla gurur duymamız lazım.

- Ardahan hayvancılığın merkez üssü olacak. Süt üretimi 10 kat arttı.

 

 

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler