YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Davutoğlu: Her türlü adımı atacağız
Başbakan Ahmet Davutoğlu, önümüzdeki haftadan itibaren yazım heyetinin çalışmaya başlayacağını belirterek, Başkanlık sistemini benimseyen bir anayasa için her türlü adımı atacaklarını ifade etti.
Davutoğlu: Her türlü adımı atacağız
26 Mart 2016 / 21:18 Güncelleme: 26 Mart 2016 / 22:23

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Türk Girişimciler Kurultayı gala yemeğinde konuştu.

İşte Davutoğlu'nun açıklamalarından satır başları:

TÜRKİYE İÇİN BİRİNCİ ÖNCELİĞİMİZ GÜVEN VE İSTİKRAR

Bugün bizim, Türkiye için birinci önceliğimiz güven ve istikrardır. Türkiye'deki demokratik siyaseti, güven ve istikrarı gözümüzün ışığı gibi koruyacağız. Ekonominin geleceği de toplumsal barışın geleceği de güven ve istikrarın korunmasına bağlıdır. Bunun için de yerinde sayan değil, hedefleri olan ve o doğrultuda sürekli ilerleyen, gelişen bir ülke olmak zorundayız.

ŞARTLAR NE OLURSA OLSUN BARIŞTAN GÖZÜMÜZÜ AYIRMAYACAĞIZ

Şartlar ne olursa olsun demokrasiden, hukuk devletinden, üretimden, ihracattan, istihdamdan, sosyal barıştan, çalışma barışından gözümüzü ayırmayacağız. Adaleti gözeten, vesayeti reddeden, toplum ihtiyaç ve taleplerine uygun bir anayasa yapmaktan asla vazgeçmeyeceğiz.

BÜTÜN KRİZLERİ AŞACAK GÜCE SAHİBİZ

O büyük kriz Türkiye'yi nasıl teğet geçtiyse, krize rağmen nasıl 6,5 milyon insanımıza o günden bugüne istihdam ve iş imkanı sağladıysak, bugünkü arızi bölgesel sorunlara, etrafımızdaki ateş çemberine rağmen bütün bu krizleri de aşacak güce sahibiz.

Psikolojimizi değiştirmek isteyenler asla muratlarına eremeyecekler. 7 Haziran seçimleri sonrasında tek başına hükümet kuramamış olmamızdan kaynaklanan ortamı değerlendirmek ve bir kaos ortamı oluşturmak isteyenler asla başarıya ulaşamayacaklar.

OMUZ OMUZAYIZ, BİR ARADAYIZ

Bugünlerde, bütün vatandaşlarımızın yeise, karanlığa sevk edilmek istendiği günlerde hepimiz sokaklara çıkalım, 'Omuz omuzayız, bir aradayız, hiçbir şekilde bu terör odaklarına teslim olmayacağız' diye haykıralım.

HAZİRAN AYINDA VİZE MÜJDESİNİ VERECEĞİZ

Vizesiz ziyaret edilen ülke sayısını 42'den 69'a çıkardık. Avrupa'ya vizesiz seyahati de inşallah en kısa zamanda gerçekleştirmek üzereyiz. Size bu müjdeyi de vermek inşallah en geç haziran ayında bize nasip olacak.

'YAPTIK' DİYORUZ, 'BİTİRDİK' DİYORUZ

Yapacağız, edeceğiz demekle kalmadık, bakın 3 ay geçti, 'yaptık' diyoruz, 'bitirdik' diyoruz ve gururla ifade ediyorum, 1 Kasım öncesinde seçim meydanlarında verdiğimiz bütün vaatleri yüzde 100 ölçeğinde tamamladık ve halkımızın huzuruna ak bir alınla çıktık.

AK PARTİ BÜNYESİNDE ANAYASA KOMİSYONU KURDUK

Milletimizin yeni anayasa talebini karşılamak üzere AK Parti olarak çalışmalarımızı hızlandırmaya karar vermiş bulunuyoruz. Yetkili kurullarımızda çok verimli istişarelerde bulunarak milletimizin yeni anayasa beklentisini karşılamaya yönelik her türlü planlamayı yaptık.

AK Parti bünyesinde bir anayasa komisyonu kurarak çalışmalarımızı somutlaştırdık, yol haritamızı belirledik. Bugün de bu komisyonun üyeleriyle uzun ve detaylı bir çalışmayı Dolmabahçe Ofisi'nde gerçekleştirdik.

Önümüzdeki haftadan itibaren yazım heyetimiz çalışmalara başlayacak. İnşallah önümüzdeki 1 ay içinde bütün bu yazım çalışmalarını tamamlamayı planlıyoruz. Bu aşamada bize iş dünyamızdan gelecek her türlü teklife açığız. Başkanlık sistemini benimseyen bir anayasa için her türlü adımı atacağız.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler