YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Davutoğlu: "Her makamı elimin tersiyle iterim"
Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Umudunu AK Parti'ye bağlayan milyonlar merak etmesin. Nefsimi ayaklar altına alırım, her makamı elimin tersiyle iterim ama asla bu kutlu hareketteki hiçbir dava arkadaşımın kalbini kırmam" dedi.
Davutoğlu: "Her makamı elimin tersiyle iterim"
03 Mayıs 2016 / 12:30 Güncelleme: 03 Mayıs 2016 / 13:33

Başbakan Ahmet Davutoğlu, partisinin grup toplantısında konuştu.

İşte Davutoğlu'nun açıklamalarından satır başları:

NESİLLERCE ÖDENEN BEDELLERİN NETİCESİDİR AK PARTİ

AK Parti hareketinin bir mensubu olmaktan büyük onur duyuyorum. Sizler gibi doğru yol arkadaşlarıyla, bütün tuzaklara karşı bu harekete hizmet etmekden daha değerli bir şey yok.

Milyonların gözyaşı ve dualarıyla varılan bu hareket; tüzüklerle, kurultaylarla varlık kazanmasından daha fazlasıdır. Nesillerce ödenen bedellerin neticesidir AK Parti. En kıymetli hazinemizdir.

Bu dava yeryüzünün sorumluluğunu taşıyan bütün mahlukata karşı sorumlu olanların davasıdır. Türkiye evimiz yurdumuz değil, aynı zamanda yüzbinlerce mazlumun yüzünü döndüğü topraklardır. Bu ülke adaletin ve merhametin yurdudur. 

KRİTİK KAVŞAKLARI SİYASİ KARARLILIKLA GEÇTİK

3 Kasım 2002 ile 1 Kasım 2015 arasında verilen destansı mücadelenin hangi badirelerden geçtiğini biliyorsunuz. Bu zorlu dönemeçlerden kararlı ve dürüst bir siyasetle çıktığımızı hatırlıyorsunuz. Biz bu kritik kavşakları milletin asli görevini ıskalamayarak dosdoğru siyasi bir kararlılıkla geçtik. 

HEVESLERİNİ KURSAKLARINDA BIRAKTIK

7 Haziran sonrasında 'AK Parti'nin sonu geldi' diye sevinç çığlıkları atanları hatırlayınız. Siyasetin üzerinde yeniden vesayet hesapları yapılabileceğine seviniyorlardı.

Biz dik durduk, heveslerini kursaklarında bıraktık. Bir araya gelmesi imkansız terör örgütleri eşzamanlı olarak harekete geçtiler. Bizi 78 milyonluk aile yapan birliğimize saldırdılar. 'Türkiye sahipsiz değildir, terör örgütlerinin bu ülkeyi esir almasına izin vermeyiz' dedik.

1 KASIM'DA MİLLETİN OYLARIYLA DESTAN YAZDIK

Milletimiz AK Parti'nin Türkiye'nin yegane siyasi umudu olduğunu gördü. 1 Kasım'da milletin oylarıyla destan yazdık. Bunu sizler başardınız, bizler başardık. Seçimde 2002'den bu yana atılımları daha ileri taşıyacak reformların sözünü verdik.

Biz de 3 ay içinde tüm vaatlerimizi yerine getirdik. Anayasa sözü verdik, gereğini de yerine getireceğiz.Başka partiler seçimden önce söyler, sonra unutur ama AK Parti unutmaz.

PARAVAN ÖRGÜTLER TAŞERONLUK YAPIYOR

Bölgemiz ve ülkemiz kritik bir dönemden geçiyor. Moğol, Haçlı saldırıları, 1. Dünya Savaşı acılarından daha fazlası yaşanıyor. Paravan örgütler taşeronluk yapıyor.

Hepsi bu fitnenin içinde. Türkiye'yi de şiddet sarmalı içine çekmek için ellerinden geleni yapıyorlar. Türkiye bunlara cevap verecek güçtedir, çünkü AK Parti iktidardır. Yaptıkları saldırılar asla yanlarına kalmıyor.

BU TOPRAKLARA BAĞIMIZI ASLA SORGULAYAMAZLAR

Bu hareketin en önemli özelliği yerli ve milli olmasıdır. Bize her türlü eleştiriyi getirebilirler. Doğrularımız olduğu kadar yanlışlarımız da olabilir ama bu topraklarla bağımızı asla sorgulayamazlar. 

Bizim Türkiye sevdamız, onların korkak, kişiliksiz saldırılarından zerre etkilenmez. AK Parti eski Türkiye defterini kapatmıştır.
 
AK PARTİ MİLLETLE SİYASET YAPMA GELENEĞİNİN SON HALKASIDIR

AK Parti milletle siyaset yapma geleneğinin son halkasıdır. Bizler küresel güçlerin çakma yerli versiyonların papuç bırakmayız. Birileri iftira ve kumpaslarla uğraşırken, biz milletimize hizmet için koşturuyoruz. Her hafta başka bir ilde onlarca açılış yapıyoruz.

TÜRKİYE EKONOMİSİNİ ŞAHA KALDIRDIK

Türkiye ekonomisini 14 yıl şaha kaldırdık. Topyekun bir kalkınma yaşadık. Tüm karamsar tablolara rağmen bu şaha kalkış devam ediyor. Büyümemiz piyasalara can verdi, ümit verdi. 

Türkiye'yi 34 yılın ardından tek haneli enflasyonla biz tanıştırdık ve bunu devam ettiriyoruz. Nisan ayı enflasyonu yüzde 6,57 seviyesine kadar düştü, bu son 3 yılın en düşük seviyesidir. Bu istikarar, bu kararlılık devam edecek. Türkiye'yi ayağa kaldıracak reformları hayata geçireceğiz.

Birileri bizi sığ gündemlere hapsetmeye çalışabilir. Bizi yavaşlatmaya asla izin vermeyeceğiz. Milletimizle kucaklaşmaya devam edeceğiz. Bu dava bu toprakların istiklal davasıdır. 

Milletimizin refahı ve huzuru için siyaset yapıyoruz. Zulme uğrayan, adaletsizliğe uğrayan bütün insanlar adına hak ve adalet mücadelesi veriyoruz. 

AK PARTİ BİR DAVA PARTİSİDİR

AK Parti bir dava partisidir, bir misyon hareketidir. Güçlü ve müreffeh bir ülke demektir. Muhalefetin hali ortada. Onlardan Türkiye'nin geleceği için bir katkı vereceğini beklemiyoruz. HDP ahlaksız bir şiddeti savunmaya, TBMM'de uygulamaya çalışıyor. Yönetimlerin kendilerinde olduğu şehirlere bile ihanet ediyorlar. 

ULU CAMİ'Yİ KANA BULAYAN HERKESE DOKUNULACAK

Kendileri tükenirken siyaseti de tüketme ve Meclis çatısını kavganın, kargaşanın, çözümsüzlüğün adresi gibi gösterme gayreti içindeler. Şundan hiç şüpheniz olmasın; Diyarbakır Ulu Cami'nin kardeşi Bursa Ulu Cami'ni kana bulamak isteyen cani terör örgütünü destekleyen herkese dokunulacaktır, mutlaka dokunulacaktır.

Bunları savunanlar da bu millete ait olamaz. Yabancı unsurların maşaları olurlar. Bu maşalara gereken dersi veren, AK Parti grubumuzu yürekten tebrik ediyorum. Dün bir destan yazdınız.

KILIÇDAROĞLU ÇUKUR KAZANLARA 'ARKADAŞ' DİYOR

Sayın Kılıçdaorğlu'ndaki tutarsızlık parti tabanını bile rahatsız eder hale gelmiştir. Bir gün paralel yapının sözcüsü, bir gün çukur kazanlara 'arkadaş' diyor.

O milletvekilleri CHP içinde Kılıçdaroğlu'nun müdahil olamadığı bir denklem içinde varlıklarını sürdürüyor. Gerçeğe ihanet ediyor, toplumu korkuyor. Bu kadar tutarsızlığın adı, 'Siyasal şizofreni'dir.

Biz başka partiler gibi değiliz. Biz siyasi menfaatlerinin peşinde koşanlardan değiliz. Bizim derdimiz Türkiye'yi hedeflerine ulaştırmaktır. Türkiye'nin yeni nesillerine doğru örnek olmaktır. İnandığımız doğrulardan, lekesiz ve temiz siyasetten geri durmayacağız. 

NEFSİMİ AYAKLAR ALTINA ALIRIM, HER MAKAMI ELİMİN TERSİYLE İTERİM

Umudunu AK Parti'ye bağlayan milyonlar merak etmesin. Nefsimi ayaklar altına alırım, bir faninin terk etmeyeceği düşünülen her makamı elimin tersiyle iterim ama asla bu kutlu hareketteki hiçbir dava arkadaşımın kalbini kırmam.

Dünya mazlumlarının tek umudu olan bu ak hareketin zarar görmesine bu ak yürekli kadroların üzülmesine, beise düşmesine asla izin vermem

 // Fatma
Helal olsun Allah razı olsun alnından öpülesi yiğit adam Rabbim sizleri başımızdan eksik etmesin Allahın izniyle her fitne ve fitneci layık oldukları yere gidecekler. Durmak yok yola devam. Vatanımız bayrağımız birlik beraberliğimiz için canımız feda kanımızın son damlasına kadar helal olsun. Biriz iriyiz diriyiz birlikte TÜRKİYEYİZ....
03 Mayıs 2016 19:48
 // Rasim DUMAN
"Dava adami" dedigimiz insanlar, bu insanlar iste... Bendeniz bu guzel insanlara "kahraman" diyorum ama, bilinsin ki bu kelime ile butun yuksek ahlak ve fazilet unsurlarini da kasdediyorum. ALLAH (C.C.) Cumhurbaskanimiz'dan da, Basbakanimiz'dan da ebeden razi olsun ve hizmetlerini daim kilsin insallah....
03 Mayıs 2016 16:05
 // Ömer
ideali Hak ve Halka hizmet olan entellektüel ,bilge insandan birlikte yola çıktığı yoldaş kardeşleri hakkında en doğru ifadeler. Teşekkürler Ahmet Hoca... bırakın kemik yağsın diye köşebaşlarını tutmuş mahfilkulu zavallıları çırpınıp dursunlar. pensilvanyalı kainat fitneciside çok beddua ediyor....
03 Mayıs 2016 15:05
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler