YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Davutoğlu: "Her iki isme de disiplin işlemi uygulanacak"
Başbakan Ahmet Davutoğlu Bülent Arınç - Melih Gökçek gerginliğiyle ilgili ilk kez konuştu. Davutoğlu, "her iki açıklama da yanlıştı, disiplin kurullarını işleteceğiz" dedi.
Davutoğlu: "Her iki isme de disiplin işlemi uygulanacak"
24 Mart 2015 / 14:13 Güncelleme: 24 Mart 2015 / 15:19

Başbakan Davutoğlu, Konya'da gazetecilerin sorularını yanıtladı.

BaşbakanDavutoğlu, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in açıklamalarına ilişkin şu açıklamalarda bulundu:

"Disiplin kurullarını işleteceğiz"

"Herhangi bir şekilde bu kritik dönemde, seçimlere giderken partimizi ve partimizin kitle nezdindeki itibarını sarsıcı, polemiğe giren kim olursa olsun parti disiplin kurullarını işleteceğiz ve gerekli disiplin işlemlerini yapacağız. Kimsenin bu konuda ayrıcalığı yoktur. Çok açık bir şekilde ifade ediyorum." dedi.

"Dün yapılan açıklamalar yanlıştır"

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in açıklamalarına ilişkin, "Dün yapılan her iki açıklama da hem partimizin kurulları, kuralları ve disiplini açısından hem de ortak siyasi kültürümüz açısından yanlıştır"

"Uyarılarda bulunacağım"

Başbakan Davutoğlu, Başbakan Yardımcısı Arınç ile dün bir araya geldiğini belirterek, "Bugün de Sayın Melih Gökçek ile görüşeceğim. Gerekli uyarılarda bulundum, bulunacağım" dedi.

 

AA

BU NE?
 // es es26
Bu ne şimdi,Gökçek.Reklam yaptığın kesin.Bu parti ikinci gökçeği kaldırmaz,kaldırmamalı.Seni ve senin gibileri bu partide istemiyoruz.
...
24 Mart 2015 Salı 21:59
...
 // Rızvan
Ikisininde partiden ihracı gerekiyor ey melih gökçek elinde iddiaların ile ilgili bilgi ve belge varsa bunu twetter dan değil direk başbakana açıklaman gerekirdi aynı şeyler arınç içinde geçerli Ak Parti kimsenin babasının çiftliği değil...
24 Mart 2015 15:05
budur
 // şükrü
Davutoğlu kendisinden bekleneni yapıyor. Kimse kendi egosunu ön plana çıkarmasın. Birbirini kötülediğini zanneden, bunu da sanki çok iyi bir iş yapıyormuş gibi göstermeye çalışan malum iki kişi kime zara verdiğini fark edemiyor mu?...
24 Mart 2015 Salı 14:35
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler