YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Davutoğlu hem muhalefete hem Paralel Yapı'ya yüklendi
Başbakan Ahmet Davutoğlu AK Parti grup toplantısında konuştu. Davutoğlu, MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin yoksulluğun azaltılmasına yönelik sarfettiği sözlere ilişkin, "Sayın Bahçeli elipsle üçgenle uğraşmasın biraz paralelle ilgilensin" dedi.
Davutoğlu hem muhalefete hem Paralel Yapı'ya yüklendi
03 Şubat 2015 / 11:57 Güncelleme: 03 Şubat 2015 / 12:40

Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

20 ayın en düşük enflasyonu

Son 20 ayın en düşük enflasyonuna ulaştık. Butün bunların ekonomimizdeki olumlu gelişmeler olduğunu tekrar söylemek istiyorum. Geçen hafta son derece bereketli oldu. Hem siyasi hem ekonomik olarak dolu dolu geçti.

İstikbali parlak bir Türkiye'ye doğru yürüyoruz. Bütün bir milletimize çağrı yapıyorum. 100 yılımızda Türkiye'yi kalkındırma hareketine davet ediyorum. 2023 için kararlı bir şekilde yolumuza devam edeceğiz.

"İzmir'e Başbakanlık ofisi açacağız"

İzmir'de başbakan ofisi açacağız ve ayda bir kaç günümüzü İzmir'de geçireceğiz. Bu İzmir'e verdiğimiz önemin bir eseri. İzmir'de Akdeniz'den güçlü Türkiye mesajı vereceğiz. İstanbul-İzmir otobanı devreye girdiğinde yol 3,5 saate düşecek. İzmir şuan için hak ettiği yerde değili, Manisa ve İzmir arasındaki tüneli en kısa sürede açacağız. Son 12 yılda bütün şehirlerimizde ciddi hamleler olurken terel yönetimden dolayı İzmir bunu yapamadı. Bundan sonra bizzat ilgileneceğim.

Cumhuriyetçilik Misaki Milli ve Kuvayi Milliye ruhuna sahip çıkmakla olur. Türkiye'de AK Parti'nin nüfus etmediği hiç bir köşe yoktur. Türkiye'nin gerçek cumhuriyetçi partisi Cumhur ile yürüyen AK Parti'dir. Bütün Türkiye'nin partisi olamaya devam edeceğiz. Önümüzdeki hafta öğrencilere süt ile beraber üzüm de dağıtılmaya devam edecek

CHP, MHP ve HDP AK Parti üzerinden siyaset yapıyor. Paralel yapı Kıyılar'da CHP'yi Doğu'da HDP'yi İçanadoluda'da ise MHP'yi destekliyor. AK Parti'ye karşı kim varsa onun yanında oluyor. Seçim yaklaştıkça perde arkasından ittifaklar yapılıyor.

Bahçeli üçgeni, elipsi bıraksın, Paralel'e baksın

Bahçeli'nin geometri aşkı tutmuş Kendi zamanlarında Türkiye'de insanlar 1 dolara yaşıyordu. Sayın bahçeli Elipsle üçgenle uğraşmasın biraz paralelle ilgilensin paralelle. CHP, MHP ve HDP Türkiye'de alternatif bir siyaset ortaya koyamadıkları gibi umutlarını Yunanistan'a bağladılar. Siyasette öneli olan duruş ve omurgadır. Bu da sadece AK Parti'de var.

İmar düzenlemesinden vatandaşa vergi yükü gelmeyecek. 25 sektörel dönüşüm programını tamamladık. 12 yıldır iktidarızda devrim niteliğinde adımlar atıldı.

İlk evini alacaklara peşinatın yüzde 15'i kadar destek

Konut alımlarında yüzde 25 peşinat zorunluluğu var. Yapacağımız düzenlemeyle ilk evini alan konut taliplisi için yüzde 25 vesilesiyle yaptığı tasarrufun yüzde 15'ini kendisine devlet desteği olarak vereceğiz. İnşallah konut sahibi olmayan aile kalmayacak bu ülkede.

İşçilere prim borcu müjdesi

Şu andan itibaren 12 aydan fazla borcu olan esnaf ve çiftçi kardeşlerimizin hizmetlerini ve primlerini donduruyoruz. Bu şu demek; 1 milyon 305 bin kardeşimizin sağlık yardımlarından yararlanması garanti altına alınmıştır.

Turizm acentelerine yakıt desteği

Özellikle bağımsız devletler topluluğu, yani Rusya başta olmak üzere oradan gelen misafirlerimizin ekonomik sıkıntıdan kaynaklanan sorunları var. Yine İran'dan gelen turistlerde de bu çerçevede bazı sıkıntılar olabileceğini öngördük. Turizm sektörünü bu kritik yılda iki alanda destekleme kararı aldık. Önümüzdeki iki ay içinde seyahat acentalarının organizasyonuyla bu ülkelerden Türkiye'ye gelen her yolcu uçağına ek yakıt desteği vereceğiz. Her uçak için 6 bin dolar yakıt desteği vereceğiz. İkincisi, tur operatörlerine Hazine destekli kredi kefaleti sağlayacağız

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler