YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Davutoğlu HDP'ye çok sert çıktı
Davutoğlu HDP'ye çok sert çıktı
02 Ağustos 2015 12:37
STK'lara hitap eden Davutoğlu, HDP'ye yönelik sert açıklamalarda bulundu. Davutoğlu "Barıştan bahsedenler, Ceylanpınar'da 2 askerimiz haince şehit edilirken, bir kınama bile yayınlamadılar" dedi.

İşte Davutoğlu'nun o açıklamaları

Barıştan bahsedenler, Ceylanpınar'da 2 askerimiz haince şehit edilirken, bir kınama bile yayınlamadılar. '2 polis için böyle bir operasyona değer miydi diyenler' o iki polisin annesinin bacısının çocuğunun acısına karşı vicdanlarını kapattılar.

Hangi demokratik ülkede, bir siyasi lider, Cumhurbaşkanlığına aday olmuş bir lider, 'silahlanın ve sokaklara çıkın' diye bir çağrıda bulunabilir  Bir örneği gösterilebilir mi ? Eğer barajın altında kalınsaydı, 'haksızlık yapıldı' diye bir başka şiddet sarmalına gidilecekti, baraj aşılınca bu sefer aşırı kibir, Mesut Barzani'nin basına yansıyan ifadesiyle söylüyorum, aşırı kibirle ve Ortadoğu'daki kargaşadan aldıkları cesaretle bu sefer de bir başka şiddet sarmalı çağrısında bulundular. Öyle ikili oyun ki, Ankara'da demokrasi, Diyarbakır'da, Batman'da, Hakkari'de şiddet ve terör.

Etiketler: , ,
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler