YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Davutoğlu HDP ziyaretini neden iptal etti?
Kanal A Genel Yayın Yönetmeni Alper Tan, Demirtaş'ın terörist başı gibi hareket etmesinden dolayı Davutoğlu - HDP görüşmesinin iptal edildiğini söyledi.
Davutoğlu HDP ziyaretini neden iptal etti?
29 Aralık 2015 / 09:00 Güncelleme: 29 Aralık 2015 / 09:29

Kanal A Genel Yayın Yönetmeni Alper Tan'ın hazırlayıp sunduğu, Kanalahaber.com yazarı Celal Kazdağlı ve Yeni Şafak Gazetesi yazarı Tamer Korkmaz'ın daimi konuk olduğu Sivil Düşünce programında gündeme dair çarpıcı açıklamalar yapıldı.

Son günlerde gündemde önemli yer tutan Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun HDP ziyaretini iptal etmesini değerlendiren Alper Tan "Terör örgütünü savunan terör örgütüne destek veren açıklamalarıyla onların arkasında olduğunu açıkça ortaya koymuş olan bir siyasetçinin terörist başı olmadığını terör örgütünü desteklemeyen biri olduğunu söylemek  çok zor. O nedenle siz bununla siyasi bir görüşme yaptığınız zaman başbakan olarak ordaki mücadele eden hayatını feda etmeyi göze almış askere polise karşı söyleyecek lafınız azalırdı" dedi. 

İşte Alper Tan'ın konuşmasından öne çıkanlar:

Şimdi Başbakan Davutoğlu yeni anayasa konusunda partileri ziyaret edeceğini söyledi. Cumhuriyet Halk Partisi, MHP ve HDP'den randevude gelmişti. Randevu günlerdir belli olmasına rağmen tuhaf açıklamalar geldi HDP kanadından ve Başbakan Davutoğlu bu ziyaretin bir anlamının kalmadığını ifade ederek görüşmeyi iptal etti. Bir kere terör örgütüne karşı opearasyonlar sürerken her gün bölgeden asker ve polis şehitler gelirken o terör örgütünün siyasi uzantısı bir parti ile anayasa değişikliğini konuşmak ne kadar politik olarak bir tavırdı bu zaten tartışmalı. Yer yer eleştirilerde geldi bu konuda haklı olarak geldi. 

DEMİRTAŞ TERÖRİST BAŞI GİBİ HAREKET EDİYOR

Dolayısıyla Davutoğlu bu kararı vererek doğru bir adım atmış oldu aslında. Çünkü siz o terör örgütünün ele başılarından birisi diyebiliriz rahatlıkla ben öyle olduğuna inanıyorum. Belki hukuki olarak baktığımızda bu şuanda izah etmek zor görünüyor olabilir ancak terör örgütünü savunan terör örgütüne destek veren dünkü açıklamalarıyla onların arkasında olduğunu açıkça ortaya koymuş olan bir siyasetçinin terörist başı olmadığını terör örgütünü desteklemeyen taraftarı biri olduğunu söylememek  çok zor. O nedenle siz bununla siyasi bir görüşme yaptığınız zaman başbakan olarak ordaki mücadele eden hayatını feda etmeyi göze almış askere polise karşı söyleyecek lafınız azalırdı. O nedenle doğru bir adım atıldığını düşünüyorum. 

 KANALAHABER.COM / ÖZEL İÇERİK 

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler