YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Davutoğlu: HDP seçim öncesi şirinlik yapıyor
AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Davutoğlu partisinin Kahramanmaraş mitinginde konuştu. Davutoğlu; HDP, seçim öncesi ağız değiştirerek şirin görünmeye çalışıyor" dedi.
Davutoğlu: HDP seçim öncesi şirinlik yapıyor
09 Ekim 2015 / 17:09 Güncelleme: 09 Ekim 2015 / 18:30

HDP'nin seçim öncesi yeni ağız değiştirdiğini şirin görünmeye çalıştığını söyleyen Başbakan Davutoğlu sert açıklamalarda bulundu. 

Davutoğlu, "Seçim yaklaştıkça bu HDP'liler yine herkese şirin görünmeye çalışıyorlar, çatışmasızlıktan bahsediyorlar. Bizde diyoruz ki çatışmasızlık değil sadece silahlar toprağa kadar mağmaya kadar gömülmedikçe terörle mücadeleden hiçbir taviz vermeyeceğiz. Bunlar seçimden önce demokrasi derler seçimden sonra Kandil derler" diye konuştu.

Davutoğlu'nun konuşmasından öne çıkan başlıklar şöyle:

7 Haziran seçimlerinde milletimizin iradesi koalisyon şeklinde tecelli etti. 7 Haziran'dan sonra dedik ki milletimizin sözü başımızın tacıdır. Hemen koalisyon görüşmelerine girdik. Muhalefet milletin iradesine sırtını döndü ne dediysek 'hayır' dedi. CHP blok siyaseti dedi. Zannettiler ki AK Parti'yi dışlayabilirler.

Milletin emanetini bıraktık mı? İşte AK Parti farkı Kılıçdaroğlu blok siyaseti iflas edince bizimle koalisyon görüşmeleri yaptı. Ama eğitim ve dış politikada 180 derece değişiklik önerdiler olmaz dedik. 13 yıl Türkiye için ak yıllardır. MHP ile yaptığımız görüşmelerde, yuh demeyin millet ona 1 Kasım'da hayır demenin bedelini gösterecek. Ne dediysek hayır dedi. Millete hizmet etmek isteyen sorumluluk almaktan kaçar mı? Ama Bahçeli dedi. Biz terörle mücadele ederken o her şeye hayır dedi. Terörle mücadelemizde bizi yalnız bırakana Kahramanmaraş oy verir mi? Son 3 ay içinde hiçbir sorumluluktan kaçmayan parti AK Parti'dir.

Silahlar magmaya kadar gömülmedikçe hiçbir taviz verilmeyecek. Bunlar seçime kadar demokrasi derler seçimden sonra Kandil derler. Sandıklarda milletimiz bunu onlara gösterecek.

Üç ay için hükümete katılmayanlar sizden 1 Kasım için onay alabilirler mi? Onların meselesi şahsi geleceklerini koruma meselesi ama bizim meselemiz memleket meselesi. Memleket işgal altındayken Kahramanmaraşlılar etrafına baktı mı? Memleket terör baskısı altındayken, sınırlarımızda şu ya da bu memleketin uçakları bizi tehdit etmeye cüret ederken biz buradayız deriz. Biz buradayken çakallar bize meydan okuyamaz deriz.

Bu milletin birliğini kimsenin bozmasına asla izin vermeyeceğiz. Hukuk içinde kalarak kamu düzenini muhafaza edeceğiz.

Bugünlerde kimlerin kimlerle koalisyon yaptığına dikkatli bakın bütün bunlara karşı dimdik duracak mıyız? İstiklal davamıza öncülük yaptığın gibi iskbal mücadelemize öncülük yapacak mısın Kahramanmaraş.

Gençler işini kuracakları zaman devlete gidip projem var dediklerinde 50 bin lira iş kurma parası verilecek. Bu yetmez derseniz bu karşılıksız, bu sefer diyoruz ki sana 100 bin lira faizsiz kredi. Kredi kefaleti yok diyorsanız bizim gençlerin kefili gençlerdir. 1 Kasım'da bizi kimseye muhtaç etmeyin. Silme istiyoruz Kahramanmaraş'tan. Üç yıl vergisiz genç girişimci çalışacak. Geç çiftçi ise 30 bin lira karşılık faizsiz kredi veriyoruz. Eğer kendi işinizi kurmaz da işe girerseniz o zaman işverene bir yıl maaşı bizden diyoruz.

AYRINTILAR GELECEK

45.jpg

Davutoğlu, Kahramanmaraş mitinginde gençleri kırmayarak selfie çekti.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler