YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Davutoğlu: HDP milletin inancına cephe almış
Başbakan Davutoğlu muhalefete sert eleştirilerde bulunarak "HDP milletin inancına cephe almış. Tek parti zihniyetinin sözcülüğünü yapıyor" dedi.
Davutoğlu: HDP milletin inancına cephe almış
26 Mayıs 2015 / 18:18 Güncelleme: 26 Mayıs 2015 / 18:46

Partisinin Şırnak mitinginde  konuşan Davutoğlu'nun açıklamalarından satır başları,

81 vilayet kardeştir diyeceğiz

Bizim davamızı anlatacak bir tek söz varsa o aşktır. Kim bana hoca diye konuşursa hangi dilde söylerse söylesin başımın üzerinde yeri var. 81 vilayete gideceğiz ve 81 vilayet kardeştir diyeceğiz. 2002'de Ohal vardı. Ohal'i kim kaldırdı? Meraları kim şenlendirdi? Kürtçe televizyonu kim kurdu? Bizim için her şeyin esası insan onurudur. Hala silahla, tehditle, terörle bölgede hakimiyet kurmaya çalışanlar var.

HDP milletin inancına cephe almış

7 Haziran'a giderken öyle iş birlikleri var ki. Ne olur takip edin. Herkes elini vicdanına koysun. Şırnak'ın 2002'de 20-30 milyon ihracatı vardı. Şimdi 689 milyon dolar ihracatı var. HDP milletin inancına cephe almış. Tek parti zihniyetinin sözcülüğünü yapıyor.

Muhatabımız millettir

Seçim sonrasında en temek işimiz çözüm sürecini başarıya götürmektir. Ama çözüm sürecinde muhatabımız milletimizdir. Kılıçdaroğlu, Kobani'den gelen Kürtleri de geri göndereceğim diyor. Demirtaş'tan cevap yok. Bize sığınan kimseyi geri göndermeyeceğiz.

- AK Parti iktidardayken biz bu coğrafyayı kardeşlik coğrafyası yapmaya kararlıyız Onlar konuşur AK Parti yapar. 2016'da Şırnak ve Hakkari'ye doğalgaz getiriyoruz.

 

Etiketler: , ,
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler