YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Davutoğlu: Hangi şartta olursa olsun...
Başbakan Davutoğlu: "Dünyada kimin çığlığını duyarsak orada Türkiye Cumhuriyeti Devleti var olacaktır"
Davutoğlu: Hangi şartta olursa olsun...
20 Mayıs 2015 / 11:32 Güncelleme: 20 Mayıs 2015 / 11:48

Başbakan Davutoğlu Ankara'da şehit yakınları ve gazilerin etkinliğinde konuştu. İşte Davutoğlu'nun açıklamalarından satır başları,

Her ne olursa devletimiz şehit ve gazi yakınlarına minnetini gösterecektir. Bir gazi yanı başında aciz bir devlet değil, her an elini uzatabilecek güçlü bir devlet görmek isteyecektir. İşte biz böyle bir devlet için çaba gösterdik. Son bir yıl içinde 11 bin 797 şehit ve gazi yakınını kamuda istihdam etmiş bulunmaktayız. Her ne şartta olursak olalım sizin o candan evlatlarınızın emanetini ayakta tutmaya devam edeceğiz.

Onların haklarını hukuklarını ve haklarını korumak da devletin görevidir

Devlet bir zamanlar engel tanımyan kardeşlerimizin yanında değildi, ama bugün gururla söylüyorum bütün engel tanımyan kardeşlerimizin yanında olan kudretli bir devlet var. Daha önce görmezdik. Bir çoğu evlerine kapanmıştı. Pek çok aile sakin bir eksiklik gibi onlardan hiçbir zaman bahsetmezdi. Ama onlar artık heryerde.  Onların haklarını hukuklarını ve haklarını korumak da devletin görevidir. Geçen hafta engelliler haftası vesilesi ile karşılaştığım Senem kardeşimizin karıncalara yazdığı mektup adeta bir manifesto niteliğindeydi.

Benim için iki koku çok önemlidir

Toplamda 37 bin engelli kardeşimizin bu zamana kadar atamasını yaptık. Devlet bütün çocukların anne babasıdır, bütün çocukların ailesidir. O yüzden yine sosyal hizmet kanunu çerçevesinde 3 bin 163 çocuğumuza iş imkanı sağlayacağız. Benim için iki koku çok önemlidir biri çocuk kokusu diğeri ise kitap kokusudur. Gördüğü her çocukta kendi çocuğunu görmeyen birisinin devlet görevi yapması caiz değildir.

Gelecek nesillere en iyi şekilde devredeceğiz

Başbakan Davutoğlu: "Şehit ve gazi yakınlarımıza bir kez daha söz veriyorum. Bu onurlu ve ağır sorumluluk üzerimizdeyken, hangi şartta olursa olsun, sizlere sahip çıkmaya devam edeceğiz. Hangi şartta ve dünyanın neresinde olursa olsun, şehitlerimizin makamlarını ihya, inşa etmeye devam edeceğiz. Ve hangi şartta olursa olsun, hangi zorluklarla karşı karşıya kalırsak kalalım, sizin, o candan aziz evlatlarınızın emanetini ayakta tutmaya, o emaneti en iyi şekilde gelecek nesillere devretmeye kararlıyız."

 

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler